Erkan Eken: 55 kilogramın üzerindeki kadınlar deri kıyafetten uzak dursun

Katar şeyhinin eşine diktiği milyon dolarlık elbise ile gündeme gelen modacı Erkan Eken, 2022 kış modasında derinin ön planda olacağını söyledi. Ancak bir de uyarıda bulundu: 55 kilogramın üzerindeki kadınlar deri kıyafetten uzak dursun.

Kaynak: tv100.com

Deri pantolon, ceket, mont ve taytların 2022’ye de damga vuracağını belirten Erkan Eken, “Derinin modası asla geçmiyor. Bu kış da hem günlük hem de özel kıyafetlerde bol bol deriyi göreceğiz. Deri taytlarda oldukça moda fakat deri asla kusur kabul etmez. Bir kilo fazlalık dahi deri kıyafette hoş olmayan bir görüntünün olmasına neden olur. 55 kilo üstü kadınlar lütfen deri kıyafetlerden uzak dursun” dedi.

Kürk giymek vahşettir

Suni kürk yerine gerçek hayvan kürkü giymenin vahşet olduğunu söyleyen Modacı Erkan Eken, kürk giyenleri sert şekilde eleştirdi. Eken yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gerçeķ kürk ile gerçek deri aynı şey değil. Çünkü deri ayakkabı, çizme ve çanta yapımında hayvan katliamı yapılmıyor. Bu kıyaslar boş laftır. Dünyaca ünlü markalar bile artık kreasyonlarında kürkü kaldırdı. Ben de yıllardır tasarımlarımda gerçek kürk kullanmıyorum. Kürk giymek prestij ve zenginlik ölçüsü değil tamamen vahşettir. Bir kürk için manto için en az 50 hayvan öldürülüyor. Kürk giyen bir insanın benim gözümde Hitler’den farkı yoktur.”

Senden Daha Güzel 4. bölüm izle Balkan Ninnisi 2. bölüm izle Belalı Karakol filmi konusu nedir, oyuncuları kim? Gelin Halayı filmi konusu nedir, oyuncuları kim? Türkler Çıldırmış Olmalı filmi konusu nedir? Cezaevinde isyan: 49 ölü