Teknoloji

Google yeniliğe doymuyor

Teknoloji devi Google yeniliğe doymak bilmiyor. Google Haberler'de resmen devrim yapan Google, yine kullanıcılarını mest edecek bir güncelleme üzerinde çalışmaya başladı.

Apple ürünlerinin fiyatları uçacak!

Teknoloji devi Apple, Çin'de bulunan üretim merkez üssünü taşımaya hazırlanıyor. Bu geçişin maliyetleri artıracağını belirten uzmanlar, iPhone gibi ürünlerin fiyatlarında da büyük artışın yaşanacağını öngörüyor.

Google Haberler’in yeni görünümü çok sevildi

Google Haberler, yeni bir görünüm ve daha fazla özelleştirme seçeneğiyle yenilenmiş bir arayüze kavuştu. Hizmetin 20 yılını kutlamak için gelen içerik, kullanıcılardan tam not aldı.

Google yine sektöre damgasını vuracak

Google, sektöre damga vuran adımlar atmaya devam ediyor. Google ChatGPT ile rekabeti devam ettirebilmek için 2023 yılında Sparrow’u erişime sunmayı planlıyor.

Spotify’den büyük işten çıkarma

Google’nin sahipliğindeki Youtube ile rekabet eden Spotify’da büyük bir işten çıkarma yaşanıyor. Şirketin çalışanlarının yüzde 6'sı ile yolları ayıracağı belirtildi.

Google, büyük derde çözüm üretiyor!

Google, dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek amacıyla çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Google tarafından insanların büyük bir sorununa da çözüm bulunması için kollar sıvandı. Google, insanların kayıp eşyalarını çok kolay şekilde bulabilmelerini sağlayacak.

Instagram'dan yepyeni güncelleme! 'Sessiz Mod'

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram'a yepyeni güncellemeler geliyor. Çatı şirketi Meta tarafından duyurulan güncellemelerin bazıları belirlenen ülkelere gelirken bazıları ise tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve güvenliği artırmak isteyen şirket çalışmalarını sürdürüyor.

İnsansı robotun yeteneklerini görenler şoke oldu!

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki robotik şirketi Boston Dynamics’in geliştirdiği iki ayaklı insansı robot yeteneklerini sergiledi. Ağırlık taşıdığı sırada çok rahat dönebilen ve manevra yapabilen robotun bu yetenekleriyle ileride silah da kullanabileceği endişesi ürküttü.

Twitter ofisindeki eşyalar satıldı

Sosyal medya devi Twitter, iş insanı Elon Musk'un satın almasının ardından finansal kriz iddialarıyla gündemdeydi. Musk iddiaları yalanlarken platform şimdi de ofisteki eşyalarını açık arttırmayla satmasıyla gündeme geldi.

Instagram'dan çıplak paylaşımlara izin!

Facebook ve Instagram'ın çatı şirketi Meta'ya sosyal medya platformlarındaki çıplaklık politikalarının gevşetilmesi konusunda öneri geldi. Konuya hakkında çalışmalar yapılmaya devam ediyor, çıplak göğüs içeren içeriklerin serbest kalma ihtimali var.

Google teknoloji sektörüne yine damgasını vurdu

Dünyanın en değerli markaları açıklandı. Google, 100 üzerinden 93 puanla bu alandaki liderliğini bir kez daha tescil etmeyi başardı.