Ankara Hurdacılar Sitesi'nde büyük yangın: Gökyüzü siyaha büründü! İzindeki itfaiyeciler bölgede

Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde, araç lastikleri ve atıkların bulunduğu alanda çıkan yangına müdahale ediliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Levent Çeri yaptığı açıklamada, "Henüz net çıkış sebebini bilmiyoruz, ancak bize ilk ihbar açık alanda hurdalık alanda çöp yangını olarak geldi. Tüm itfaiye istasyonlarımız, izindeki itfaiyecilerimiz bölgede. Diğer birimlerden hava desteği de istedik." ifadelerini kullandı.

Ankara Hurdacılar Sitesi'nde büyük yangın: Gökyüzü siyaha büründü! İzindeki itfaiyeciler bölgede

İvedikköy Mahallesi'nde öğle saatlerinde hurdalık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın nedeniyle gökyüzünde yoğun duman tabakası oluştu.

2 OTOMOBİL YANDI

İhbar üzerine bölgeye Ankara, Etimesgut ve Sincan ilçelerinden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Henüz kontrol altına alınamayan yangına itfaiye ekiplerinin yanı sıra helikopterle müdahale ediliyor. Bölgede park halindeki 2 otomobil de yandı.

Ankara Hurdacılar Sitesi'nde büyük yangın: Gökyüzü siyaha büründü! İzindeki itfaiyeciler bölgede - Resim : 1

İLK İHBAR HURDALIK VE LASTİK YANGINI OLARAK YAPILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Levent Çeri, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk ihbarın açık alanda hurdalık ve lastik yangını olarak yapıldığını söyledi.

"İZİNDEKİ İTFAİYECİLER BÖLGEDE"

Yangının meydana geldiği açık alanda fabrikaların bitişik nizam faaliyet gösterdiğini ifade eden Çeri, şunları kaydetti:

"Henüz net çıkış sebebini bilmiyoruz, ancak bize ilk ihbar açık alanda hurdalık alanda çöp yangını olarak geldi. Tüm itfaiye istasyonlarımız, izindeki itfaiyecilerimiz bölgede. Diğer birimlerden hava desteği de istedik. Şu anda bölgeye bir tanesi intikal etti. Çalışmalarımız devam ediyor. Biz bölgeye daha fazla ilerlemeden kesmeye çalışıyoruz. Can kaybı yok. Rüzgar çok etkili maalesef. Çok etkili ve açık alanda çok lastik yığılmış. yakın dükkanlar birbirlerine bahçeleri sürekli lastik yığılmış. Maalesef sirayetler söz konusu. Bunun havadan müdahale edilen yerden müdahaleyle engellemeye çalışıyoruz."

Ankara Hurdacılar Sitesi'nde büyük yangın: Gökyüzü siyaha büründü! İzindeki itfaiyeciler bölgede - Resim : 2

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da olay yerine giderek ekiplerin çalışmalarını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

SÖNDÜRME İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Yenimahalle ilçesi İvedikköy Hurdacılar Sanayi Sitesinde atıl lastiklerin yer aldığı açık alanda yangın hadisesi meydana gelmiş, çevredeki hafif metallerin tutuşması ve rüzgarın da etkisiyle yangın bölgedeki işyerlerine sirayet etmiştir. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilmiş olup, söndürme çalışmaları havadan ve karadan tüm hızıyla devam etmektedir" denildi.

Ankara Hurdacılar Sitesi'nde büyük yangın: Gökyüzü siyaha büründü! İzindeki itfaiyeciler bölgede - Resim : 3

ANKARA VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Ankara Valisi Vasip Şahin canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Yangında ölü ya da yaralı olmadığını açıklayan Şahin, "İlk bilgilere göre açık alandaki lastiklerin depolandığı alanda başlıyor yangın. Malzemenin lastik esaslı olması çok yoğun duman oluşturdu. Yangına müdahaleye devam ediyoruz. 4 yangın helikopteri, 1 uçağımız havadan müdahale ediyor. Buradaki çalışanlar ve sivil vatandaşlar tahliye edildi" dedi.

Ankara Hurdacılar Sitesi'nde büyük yangın: Gökyüzü siyaha büründü! İzindeki itfaiyeciler bölgede - Resim : 4