DEAŞ'a finansman sağlayan 12 şüpheliye gözaltı

Ankara merkezli 12 ilde terör örgütü DEAŞ üyelerine kaynak sağladığı tespit edilen 18 şüpheliden 12'si, polisin operasyonu ile yakalandı.

DEAŞ'a finansman sağlayan 12 şüpheliye gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmada; 18 şüphelinin Suriye'deki çatışma bölgelerinde faaliyet gösteren terör örgütü DEAŞ üyeleri ile ailelerine maddi kaynak sağladığı tespit edildi. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporlarıyla belirlenen para transferlerinin açıklamalarında, 'infak, tevhide çağrı, kefaret, Suriye için, medrese infak yardımı, esir bacılar için yardım, darül erkam' gibi ifadelerinin kullanıldığı tespit edildi.

İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, deliller ışığında harekete geçti. DEAŞ'a maddi kaynak sağlayarak 'terörizmin finansmanı suçu'nu işlediği tespit edilen 18 şüphelinin yakalanması için Ankara merkezli 12 ilde operasyon başlatıldı. Eş zamanlı baskınlarda 12 şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için de çalışmaların sürdüğü belirtildi.