İfadesinde 'şeytanı öldürdüm' dedi

Antalya'nın Alanya ilçesinde 80 yaşındaki babasının başını duvarlara vurarak öldüren 24 yaşındaki adam babasını öldürdüğünü kabul etmeyerek, "O an babam, sanki babam değildi, şeytan gibi bir şeydi" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

Antalya'nın Alanya ilçesinde birlikte tatil yaptığı 80 yaşındaki babası Yurii Darmenko'yu başını duvarlara vurarak öldüren oğlu 24 yaşındaki Ukraynalı Maksym Darmenko, yaşananları anlattı. Şizofreni tedavisi gördüğü öne sürülen Maksym Darmenko sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ukrayna'dan tatil için Alanya'nın İncekum Mahallesi'ne gelen Yurii Darmenko ve oğlu Maksym Darmenko otele yerleşti. Baba- oğul arasında 18 Haziran 2019 gecesi saat 01.00 sıralarında, tartışma çıktı. Maksym Darmenko, babasını dövmeye başladı. Darmenko, babasının başını odanın duvarlarına vurdu.

Kanlar içinde kalan Yurii Darmenko'nun yardım çığlığını duyan otel yetkileri, jandarmaya haber verdi. İhbar üzerine gelen jandarma Yurii Darmenko'nun cansız bedenini buldu. Maksym Darmenko ise gözaltına alındı.

Kan donduran ifadeler

Şizofreni tedavisi gördüğü öne sürülen Maksym Darmenko, adliyeye sevk edildi. Sulh ceza hakimliğince tutuklanan Darmenko, Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Alanya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın dünkü duruşmasında tutuklu sanık Maksy Darmenko ile avukatı hazır bulundu.

Tercüman aracılığıyla ifade veren Maksym Darmenko, "O an babam, sanki babam değildi, şeytan gibi bir şeydi. İki kişi bana geldi, kadın ve erkek. Onlar çok güçlülerdi. Bana babamın babam olmadığını aslında şeytan olduğunu söyledi ve beni ikna etti. Ben bir ışık gördüm ve ne yapılması gerektiğini anladım. Babamı öldürdüğüm iddiasını kabul etmiyorum" dedi. Mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.