Manavgat yangın sonrası havadan görüntülendi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 9 gündür devam eden yangınlarında zarar gören ormanlık alanlar ve evler havadan görüntülendi.

Manavgat'ın 4 farklı noktasında başlayan ve 9 gündür devam eden orman yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. İlçenin birçok bölgesini etkileyen yangında, mahallenin etkilendiği, hayvanların telef olduğu yangında milyonlarca çam ağacı ve fidanı zarar gördü.

Her yer siyaha döndü

Yangın ilçe merkezinden yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta sarp kayalık alanda etkisini sürdürürken, yanan alanlar havadan drone ile görüntülendi. Simsiyah bir renkle kaplı olan alanda, sadece yanmayan birkaç bölge ve yolların ayırt edilebildiği görüldü. Demirciler Mahallesi'nde yanan evler de görüntülendi. Kürcüler Mahallesi, Demirciler Mahallesi'ndeki arazilerin parça parça yandığı, bazı yerlerin ise yangından hiç etkilenmediği gözlemlendi.
Çam fidanlarının yanarak kuru ve siyah bir dal haline kaldığı görülen görüntülerde, yangının önünde ne varsa yaktığı gözlemlendi. Öte yandan Kepez Baraj Göleti'nin manzarası ve etrafındaki yanan alanlar da görüntülendi.