Kanser hastası anneni yardım çığlığı

Antalya'da yaşayan kanser hastası Emine Kuru, canı için değil, kızı için yardım çığlığının duyulmasını istiyor. Bir yılda 20 kilo kaybeden acılı anne, yardımseverlerin el uzatmasını bekliyor.

Emine Kuru 2 yıl önce gittiği hastanede cilt kanseri olduğunu öğrendi. Çenesinde çıkan sivilce hayatını kararttı, kızının derdine düştü. Yüzünden parça alındı, çenesine kalçasından alınan doku nakledildi. Rapor süresi dolan anne, yeniden engelli maaşı alabilmek için için Ekim ayını bekliyor. 1 yılda 60 kilogramdan 40 kilograma düşen kanser hastası Emine Kuru'nun 4.5 yaşındaki kızı için yardım çığlığı...

43 yaşındaki Emine Kuru, 4.5 yaşındaki kızının bakıcı parası ve diğer ihtiyacı için yardımseverlerden destek istedi. Engelli rapor süresinin dolması ve yeniden yaptığı başvurunun Ekim ayında sonuçlanacak olması nedeniyle zor günler yaşayan Kuru, 4,5 yaşındaki kızını bıraktığı bakıcının parasını ödeyemez duruma geldi. Bir yandan kanser bir yandan ailesiyle uğraşan kadın zor durumda.

Antalya'nın Kepez ilçesinde müstakil bir evde ayda 500 TL kira ile yaşayan evli ve bir kız çocuğu annesi Emine Kuru’ya 2 yıl önce gittiği hastanede cilt kanseri teşhisi konuldu. Çenesinde çıkan ilk kanser belirtisini sivilce zannederek önemsemeyen Kuru, bir gün dışarıya çıktığında ise yolda baygınlık geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

Tanınmaz hale geldi, dışlandı!

Romatizma ve Sistemik Lupus Eritamatozus (SLE) hastası Emine Kuru'ya hastanede çenesindeki parçadan numune alındıktan sonra kendisine cilt kanseri tanısı konuldu. Kuru, zamanla kişisel ihtiyaçlarını görememeye başladı. Son olarak, yayılan kanser kitlesinin alınmasıyla birlikte yüzünde büyük bir oyuk oluşan Kuru'nun, kalçasından alınan bir doku parçası çene bölgesine nakledildi. İlerleyen kanser nedeniyle Kuru çenesini ve sağ gözünü kaybetti. 3 ayda tanınmaz hale gelen Kuru, çevresindekiler tarafından dışlandı.