Emekli öğretmenin büyük iddiası

Araştırmacı emekli öğretmen Hüseyin Ergül, cisimlerin 4. boyutunu bulduğunu iddia ederek "Köşegen Boyut" ile depreme dayanıklı evler yapılarak ölüm oranlarının sıfıra indirilebileceğini ileri sürdü.

Kaynak: İHA

Hüseyin Ergül'ün iddiası dünyada bir çok şeyi değiştirebilecek türden. Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaşayan Araştırmacı-Yazar ve emekli fen bilgisi öğretmeni Hüseyin Ergül, bilim insanlarının yüzyıllardır üzerinde çalıştığı konuyu çözdüğünü iddia etti.

Ergül'ün iddiasına göre cisimler aslında 3 boyutlu değil, 4 boyutlu. Uzun yıllardır cevap aranan bu sorunun yanıtının kendisinde olduğunu ifade eden Ergül, teorik araştırmaların keşfi sayesinde gerçeğe dönüştüğünü ileri sürdü.

Ergül, "Köşegen Boyut" adını verdiği '4. boyut' sayesinde özellikle depremlerde binaların zarar görmesinin önüne geçilebileceğini ve bununla birlikte de can kayıplarının neredeyse sıfıra indirilebileceğini iddia etti.

Bugüne kadar yayınlanmış 8 kitabı bulunan Araştırmacı-Yazar Hüseyin Ergül, “Şu ana kadar bildiğimiz bilimsel gerçekler, matematiksel ve geometrik olarak cisimlerin üç boyutunun olduğunu ifade eder.