Emekli öğretmenin büyük iddiası

Araştırmacı emekli öğretmen Hüseyin Ergül, cisimlerin 4. boyutunu bulduğunu iddia ederek "Köşegen Boyut" ile depreme dayanıklı evler yapılarak ölüm oranlarının sıfıra indirilebileceğini ileri sürdü.

Kaynak: İHA
Emekli öğretmenin büyük iddiası - Sayfa 1

Hüseyin Ergül'ün iddiası dünyada bir çok şeyi değiştirebilecek türden. Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaşayan Araştırmacı-Yazar ve emekli fen bilgisi öğretmeni Hüseyin Ergül, bilim insanlarının yüzyıllardır üzerinde çalıştığı konuyu çözdüğünü iddia etti.

Emekli öğretmenin büyük iddiası - Sayfa 2

Ergül'ün iddiasına göre cisimler aslında 3 boyutlu değil, 4 boyutlu. Uzun yıllardır cevap aranan bu sorunun yanıtının kendisinde olduğunu ifade eden Ergül, teorik araştırmaların keşfi sayesinde gerçeğe dönüştüğünü ileri sürdü.

Emekli öğretmenin büyük iddiası - Sayfa 3

Ergül, "Köşegen Boyut" adını verdiği '4. boyut' sayesinde özellikle depremlerde binaların zarar görmesinin önüne geçilebileceğini ve bununla birlikte de can kayıplarının neredeyse sıfıra indirilebileceğini iddia etti.

Emekli öğretmenin büyük iddiası - Sayfa 4

Bugüne kadar yayınlanmış 8 kitabı bulunan Araştırmacı-Yazar Hüseyin Ergül, “Şu ana kadar bildiğimiz bilimsel gerçekler, matematiksel ve geometrik olarak cisimlerin üç boyutunun olduğunu ifade eder.