Arda Güler tarihe geçti! Altın çocuk, Ronaldo'yu geride bıraktı

Arda Güler, Türkiye'nin EURO 2024 F Grubu'ndaki ilk maçında Gürcistan'a karşı 62. dakikada attığı jeneriklik golle, Avrupa Şampiyonası tarihinde ilk maçında gol atan en genç oyuncu rekorunu kırarak Cristiano Ronaldo'yu geride bıraktı. Güler yaptığı açıklamada "İnanılmaz hisler içindeyim. Çünkü, bu golün hayalini kuruyordum. Ancelotti Hocamız maçtan önce bana mesaj attı, başarılar diledi. Real Madrid'in desteği de beni çok motive ediyor." dedi.

Arda Güler tarihe geçti! Altın çocuk, Ronaldo'yu geride bıraktı

Türkiye, EURO 2024 F Grubu ilk maçında Gürcistan ile karşı karşıya geldi.

RONALDO'YU GERİDE BIRAKTI
Mücadelenin 62. dakikasında rakip kaleye jeneriklik bir gol kaydeden Arda Güler, (19 yaş 114 gün) Cristiano Ronaldo'yu (2004; 19 yaş 128 gün) geride bırakarak Avrupa Şampiyonası tarihinde çıktığı ilk maçta gol atan en genç oyuncu oldu.

Ayrıca Arda, büyük turnuvalar (Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası) tarihinde gol atan en genç Türk oyuncu oldu.

"BU GOLÜN HAYALİNİ KURUYORDUM"
Arda Güler maç sonu yaptığı açıklamada "İnanılmaz hisler içindeyim. Çünkü, bu golün hayalini kuruyordum. Buradaki insanlara mutluluk yaşatmak istiyordum. Bana inanılmaz sevgi var, ben de bunu karşılığını vermek için çok çalışıyorum. Böyle gollerle umarım onları mutlu edebilirim." dedi.

"ANCELOTTI HOCAMIZ MAÇTAN ÖNCE BANA MESAJ ATTI"
Güler "Toplara vuruyorum böyle. İdman sonlarında böyle vuruşları çok çalışıyorum. Maçta da böyle gol attığım için çok mutlu oldum. Kazandığımız için çok mutluyuz. Herkese armağan olsun. Ancelotti Hocamız maçtan önce bana mesaj attı, başarılar diledi. Real Madrid'in desteği de beni çok motive ediyor. Buradaki herkesin hakkını vermek gerekiyor. İnanılmaz bir atmosfer vardı." diye konuştu.