Arda Turan'dan flaş açıklama

Arda Turan, şarkıcı Berkay Şahin ve eşi Özlem Ada Şahin tarafından açılan ve bugün sonuçlanan davalar hakkında açıklama yaptı. Arda Turan Instagram hesabından yaptığı açıklamada taciz suçlamasına vurgu yaptı.

Arda Turan'dan flaş açıklama

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki dava sonuçlandı. Mahkeme Arda Turan'ı 3 ayrı suçtan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı ve verilen hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Arda Turan, mahkemenin ardından Instagram adresinden şu açıklamada bulundu:

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Tüm kamuoyunun malumu olan ve yargılaması devam eden dava bugün neticelendi.

Öncelikle; yaşanan olaylarda üstüme atılan çirkin “sözlü taciz" iftirasını temizlemek niyetiyle o anda yaptığım anlık hatalardan dolayı; ailemden, kulübümden, dostlarımdan ve en önemlisi beni bu güne kadar örnek almış bütün genç kardeşlerimden tekrar özür dilerim.

Bunu en samimi duygularımla söylüyorum. Bununla birlikte, bu aşamada bazı açıklamalaryapmanın da zorunluluğunu duyuyorum.

Bilinmesini isterim ki; insanoğlunun karşılaşacağı en zor durumlardan birinin, bir iftira karşısında, hem de böylesi ağır ve çirkin bir iftira karşısında haklılığını savunmaya çalışmak olduğunu tecrübe ettim. Adınıza ve ailenize iftira atarak çamur bulaştırmaktan başka bir şey düşünmeyenler karşısında gerçeği haykırmanın bazen yeterli ve ikna edici olamayabileceğini yaşayarak gördüm. İlk gün ne söylediysem, bugün de aynısını söylemekle birlikte, bugün Türk adaleti de ilk gün söylediğimi, yaptığı yargılama ve verdiği hükümle bir kez daha tescil etmiş oldu.

Ben, konuşulması bile beni rahatsız eden bu yargılama konusu “sözlü taciz" suçunu işlemedim. İşlemem de mümkün değildir!

Bugün itibariyle tüm kamuoyunu; bu iddiaların ortaya atıldığı günlerde söylenenleri, yapılan sözde haberleri ve mahkemeye dahi saygı duymayarak kendilerine uzatılan her mikrofonda devam eden yargılamayı etkilemeye yönelik beyanları verenleri hatırlamaya; bu olayı adeta kendilerini öne çıkarıcı bir reklam malzemesi olarak kullananların kimler olduğunu düşünmeye davet ediyorum.

Allah'a şükürler olsun ki Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. O dönemde bana bu iftirayı atanlara çanak tutanları, buna içten içe sevinenleri ve hatta dostundan şüphe edenleri kendi vicdanlıları ile baş başa bırakıyorum. Kendi vicdanlarında kendilerine karşı dileyecekleri özür, umarım ki bundan sonraki yaşamları için onurlu bir başlangıcın ilk adımı olur.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen söylemek isterim ki; ben yine de insanlara, güzele ve iyiye olan inancımı hiç kaybetmedim. Bu olaylardan kendi adıma da dersler çıkardığım muhakkaktır. Bundan hareketle; çok çalışıp, mesleğimi en iyi şekilde yapıp her zaman yanımda olan ailemi, sevgili eşimi, kulübümü ve dostlarımı gururlandırmak en büyük amacım olacaktır.

Son olarak söylemek istediğim şey; bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından BERAAT ettiğimdir.

Başımı; kendi huzurundan başka biryerde eğdirmeyen Allah'a şükürler olsun.