Ardahan'da termometreler eksi 18,6 dereceyi gördü! Kent adeta buz kesti

Doğu Anadolu Bölgesini etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışının Ardahan'ın yakasını bırakmaya hiç niyeti yok. Kent genelinde etkili olan kar yağışına dondurucu soğuklar eşlik etmeye devam ediyor. Termometreler sıfırın altına 18,6 dereceyi gösterirken kent adeta buz kesti.

Ardahan'da termometreler eksi 18,6 dereceyi gördü! Kent adeta buz kesti

Doğu Anadolu Bölgesini etkisi altına alan dondurucu soğuklar Ardahan'da da etkili olmaya devam ediyor. Tüm kenti etkisi altına alan dondurucu soğuklar sonrasın da termo metreler sıfırın altında eksi 18'yi dereceyi gördü. 

Ardahan'da etkili olan soğuk nedeniyle, ağaçlar kırağı ile kaplandı. Ardahan'da etkili olan dondurucu soğuk hayatı durma noktasına getirdi. Bölgede gece sıfırın altında 23 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesi en soğuk bölge oldu.

''ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN''

Hakan Şengül adlı vatandaş, "Ardahan’da halen havalar çok soğuk. Bugün 25 Şubat ve her yer donmuş durumda. Allah yardımcımız olsun" dedi.

Termometreler Ardahan'da eksi 18,6, Çıldır'da 13,7, Posof'ta 9,1, Damal'da 17,6 ve Hanak'ta eksi 18,2 dereceyi gösterdi. Sibirya soğuklarının bundan sonra da devam edeceğini belirten uzmanlar, bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesi beklendiğini açıkladı. Uzmanlar, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin, vatandaşların ve özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.

 

Ardahan'da termometreler eksi 18,6 dereceyi gördü! Kent adeta buz kesti - Resim : 1