Arhavi'de korkutan orman yangın! 4 hektarlık alan küle döndü

Artvin'in Arhavi ilçesinde çıkan orman yangını yürekleri ağza getirdi. Bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın ekiplerin 13 saat süren çalışması sonucunda kontrol altına alındı.

ARTVİN’in Arhavi ilçesinde çıkan ve 13 saat süren çalışma sonrası kontrol altına alınan örtü yangınında, 4 hektarlık alan küle döndü.

4 HEKTARLIK ALAN KÜLE DÖNDÜ

Artvin'in Arhavi ilçesinde çıkan örtü yangınında tam 4 hektarlık alan saatlerce içinde küle döndü. Yangın ihbar üzerine bölgeye gelen ekiplerin 13 saat süren çabasının ardından söndürüldü.

İlçeye bağlı Aşağı Şahinler köyü yüksek kesimlerindeki ormanlık ve çalılık alanda dün öğle saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüdü. Ormanlık alandan yükselen dumanları gören köy sakinlerinin ihbarı ile bölgeye İtfaiye, Orman işçileri ve iş makineleri sevk edildi. Adrese ulaşan ekipler ve köylülerin müdahale ettiği yangın 13 saat süren çalışma ile kontrol altına alındı. Yangında, 4 hektarlık alan zarar gördü. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi ile ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.