ARJANTİN'DE SOKAKLAR YANGIN YERİNE DÖNDÜ

GÜNEY AMERİKA ÜLKESİ ARJANTİN'DE TANSİYON YÜKSEK. AŞIRI SAĞCI DEVLET BAŞKANI JAVIER MILEI YENİ BİR EKONOMİK REFORM PAKETİ ÇIKARMAK İSTİYOR. HALKIN TEPKİSİ BÜYÜK. BAŞKENT BUENOS AIRES'TE BİNLERCE KİŞİ SOKAĞA ÇIKTI. PROTESTOCULAR POLİSLE ÇATIŞTI, 40 KİŞİ YARALANDI.

ARJANTİN'DE SOKAKLAR YANGIN YERİNE DÖNDÜ

EYLEMLER ŞİDDET OLAYLARINA DÖNÜŞTÜ. SOKAKLAR YANGIN YERİNE DÖNDÜ. ARJANTİN GERGİN. NEDENİ DEVLET BAŞKANI JAVIER MILEI'NİN KAPSAMLI YENİ BİR EKONOMİK REFORM PAKETİ ÇIKARMAK İSTEMESİ.

PAKETE KARŞI ÇIKAN BİNLERCE KİŞİ, BAŞKENT BUENOS AIRES'TEKİ KONGRE BİNASI ÖNÜNDE TOPLANDI VE PROTESTO GÖSTERİSİ DÜZENLEDİ. GÖSTERİCİLERE POLİS MÜDAHALEDE BULUNDU, OLAYLAR ÇIKTI.

POLİSLER, KENDİLERİNE MOLOTOF KOKTEYLİ VE TAŞ ATAN EYLEMCİLERE GÖZ YAŞARTICI GAZLA KARŞILIK VERDİ. SERT MÜDAHALEYE KARŞIN GÖSTERİCİLER DURMADI VE KONGREYE YÜRÜMEYE ÇALIŞTI. TANSİYON DÜŞMEYİNCE TAKVİYE EKİPLER İSTENDİ.

POLİSİN GAZLI MÜDAHALESİNDEN ETKİLENEN 5 MUHALEFET MİLLETVEKİLİ HASTANEYE KALDIRILDI. ÇOK SAYIDA GÖSTERİCİ DE YARALANDI VE ONLARCA EYLEMCİ GÖZALTINA ALINDI.

MILEI HÜKÜMETİ, EKONOMİK REFORM PAKETİYLE SERBEST PİYASA EKONOMİSİNİ DAHA DOMİNANT HALE GETİRMEYİ VE DEVLETİN MÜDAHALESİNİ AZALTMAYI HEDEFLİYOR.