Arnavutköy'de korkunç cinayet! Katili oğlu çıktı!

İstanbul Arnavutköy'de korkunç bir cinayete kurban gittikten sonra sarıldığı battaniye ile gömülen Melahat İştir'in katilinin oğlu olduğu ortaya çıktı. Cinayeti itiraf eden Batuhan Ü., cinayeti neden işlediğini anlattı.

Kaynak: DHA

Arnavutköy'de iki arkadaş, mantar toplamaya gittikleri sırada battaniyeye sarılı ve kısmen toprağa gömülü bir kadın cesedi buldu. Polis ekipleri olay yerinde yaptıkları incelemenin ardından öldürülen kadının Melahat İştir olduğunu tespit etti. Cinayetin ardından araştırmayı derinleştiren polis ekipler, 40 yaşındaki kadının katilinin oğlu olduğunu tespit etti. Genç adam sorgusunda suçunu itiraf etti ve yaşananları anlattı.

Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün öğle saatlerinde devriye görevi yaparken iki kişi tarafından durduruldu. Polis aracını durduran gençler ormanda mantar toplarken kazılı bir alan gördüklerini, bu alanı inceleyince bir battaniye bulduklarını, battaniyeyi açınca kötü koku yayıldığını söyledi. Bunun üzerine gençlerin söylediği yere giden polisler, battaniyeye sarılı halde gömülmüş bir kadın cesedi buldu.

 

Ceset üzerinde yapılan incelemelerin ardından öldürülen kadının 40 yaşındaki Melahat İştir olduğu tespit edildi. İştir’in Esenler’de ikamet ettiği, daha önce iki evlilik yapıp ayrıldığı, iki eşinden de birer çocuğu olduğu öğrenildi.

Kadının katili oğlu çıktı

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, katilin Melahat İşbir’in 20 yaşındaki oğlu Batuhan Ü. olduğu ortaya çıktı. Batuhan Ü.’nün arkadaşı Furkan S. de cesedi atmada kendisine yardımcı olduğu için gözaltına alındı.