Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon’a koyu kırmızı uyarı! Kıyıya kadar inecek

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, Doğu Karadeniz’de yer alan illerimiz Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon’a uyarıda bulundu. Ökten, kar yağışının bu illerimizde sahil kıyılarına kadar ineceğini dile getirdi.

Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon’a koyu kırmızı uyarı! Kıyıya kadar inecek

Türkiye bir yandan deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken, diğer yandan da soğuklarla mücadele ediyor. Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılanmaya çalışılırken, yurdun diğer kesimlerinde de hava durumunun nasıl olacağı merak ediliyor.

DOĞU KARADENİZ’E UYARI YAPTI

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabından paylaştığı bir gönderide Doğu Karadeniz’de yer alan illerimiz Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon’a önemli bir uyarıda bulundu.

“KIYILARA KADAR İNECEK”

Kar yağışının kıyılara kadar ineceğini dile getiren Ökten, “Doğu Karadeniz'e ay ortası kıyılar dahil kar yağışları gelme ihtimali yükseliyor. Modellerin tamamı Doğu Karadeniz'in daha çok etkileneceğini gösteriyor..” dedi.

Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon’a koyu kırmızı uyarı! Kıyıya kadar inecek - Resim : 1