Arzu Çerkezoğlu yeniden DİSK Başkanı seçildi

DİSK'in 17. Genel Kurulu'nun üçüncü gününde yapılan başkanlık seçimi oylamasının kazananı yeniden Arzu Çerkezoğlu oldu. Çerkezoğlu, 300 delegeden 244'ünün oyunu aldı.

Arzu Çerkezoğlu yeniden DİSK Başkanı seçildi

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 17. Genel Kurulu'nun üçüncü gününde genel başkanlık seçimi için oylama yapıldı.

Pendik'teki bir otelde düzenlenen Genel Kurul'da saat 10.00'da başlayan oylamada, 300 delegeden 244'ünün oyunu alan Arzu Çerkezoğlu, bir kez daha genel başkanlığa seçildi.

Tebrikleri kabul eden Çerkezoğlu, burada yaptığı konuşmada, genel kurulun ve genel başkanlık seçiminin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve seçime katılan delegelere teşekkür etti.

Çerkezoğlu, genel kurulun ardından aynı kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, "Türkiye'nin dört bir yanında, doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine, bütün iş kollarında DİSK'le buluşmayı bekleyen tüm kardeşlerimizle DİSK'i buluşturmak üzere yürüyoruz. Ürettiğimiz değerden hakça payımızı aldığımız, gelirde adalet, vergide adaletin olduğu, sendikal haklarımız için grev hakkımız için toplu sözleşme hakkımız için yürüyoruz" diye konuştu.

Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreterliği görevini yürüten ve gelecek dönemde yönetimden ayrılacak Adnan Serdaroğlu'na plaket takdim etti.

DİSK'in 17. Genel Kurulu, genel başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesiyle sona erdi.