Asfalt eridi, sürücüler yolda kaldı! Meteorolojiden ise uyarı geldi

Türkiye sıcak hava ile boğuşuyor, Denizli'de de mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde seyreden sıcaklık 38 dereceye ulaştı. Sıcak hava nedeniyle bazı yollarda asfaltlar eridi, sürücüler zor anlar yaşadı. Meteorolojiden ise 'en sıcak mayıs ayı' uyarısı geldi.

Kaynak: AA

Denizli'de mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı, 38 dereceye ulaştı. Sıcak hava nedeniyle Denizli-Antalya kara yolunun Cankurtaran mevkisindeki yollarda asfalta erimeler meydana geldi.

Asfaltın eridiği bölgelerde yolun kayganlaşması nedeniyle sürücüler dörtlülerini yakarak ilerledi. Karayolları ekipleri de erime olan bölgede asfalt üzerine kum dökerek önlem aldı.

Kent merkezinden Acıpayam ilçesinde giderken otomobili hararet yapan Yusuf Koç, Mayıs ayında olmalarına rağmen aniden artan sıcaklığın asfaltı eritmesinin inanılmaz bir durum olduğunu söyledi.

Bir başka sürücü Ali Akşit ise sıcak hava nedeniyle mola vermek zorunda kaldığını ifade ederek, "Mayıs ayında bu kadar sıcak olduğunu ilk defa görüyorum. Şaşırtıcı bir durum. Sıcaklarla mücadele etmeye çalışıyoruz." dedi.