Dikkat çeken asgari ücret açıklaması! Çarpıcı tahmin...

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başekonomisti Gizem Öztok Altınsaç'ın asgari ücret açıklaması gündem oldu. Altınsaç, asgari ücrete 2016 yılındaki gibi yüklü bir artış beklediğini ifade etti.

Dikkat çeken asgari ücret açıklaması! Çarpıcı tahmin...

Geçen yıl Aralık ayında görüşmeleri başlayan asgari ücretin 2022 yılında ne kadar olacağı araştırılıyor. Asgari ücrete ilişkin dikkat çeken bir tahmin Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başekonomisti Gizem Öztok Altınsaç'tan geldi. TÜSİAD Başekonomisti Altınsaç, "Asgari ücrete yüzde 25, belki de üzerinde zam olabilir" dedi.

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve TÜSİAD Başekonomisti Gizem Öztok Altınsaç konuyla ilgili, “Asgari ücret zammının enflasyona birtakım etkileri olacak. Ben yüklü bir asgari ücret zammı yapılacağını düşünüyorum. 2016 yılındaki gibi yüzde 25 civarında olacağını düşünüyorum. Belki daha bile fazla olabilir. Asgari ücret zammı belli olmadan speküle etmek doğru değil. Fakat, asgari ücret zammı piyasada çok konuşuluyor ve şirketler kendilerini buna göre ayarlıyor” diye konuştu.