Bunu kimse bilmiyordu! Selçuk Yöntem'in kızı da oyuncu çıktı!

Aşkı Memnu dizisindeki Adnan rolüyle hafızlara kazınan Selçuk Yöntem'in kızı da oyuncu çıktı. İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Türk tiyatrosunun efsane isimlerinden usta oyuncu Selçuk Cihan Yöntem çiftinin kızları olan Iraz Yöntem'in de oyuncu olduğu ortaya çıktı.

Iraz Yöntem'in Selçuk Yöntem'in kızı olduğunu öğrenenler ise şaşırdı. 37 yaşındaki Yöntem, birbirinden iddiaları projelerde yer aldı.

Iraz Yöntem kimdir?

29 Mart 1983 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Iraz Yöntem ünlü oyuncu, sunucu Selçuk Yöntem‘in kızıdır. Annesi ise Cihan Yöntem, 10 sene kadar Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümünde dans ve hareket dersi vermiş en son, Ankara Devlet ve Opera Balesi’nden emekli olmuştur.

2004 yılında Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından 2 yıl Şahika Tekand ile Stüdyo Oyunculuğu üzerine çalışmış ve profesyonel oyunculuk hayatına atılmıştır. 2011 yılında ise Kadir Has Üniversitesi Drama Bölümünde Yüksek Lisans yapmış, kendilerine ait Tiyatro Hal’de yöneticilik ve yazarlık yapmıştır. 3 sene Oyuncular Sendikası’nda yönetim kurulu üyeliğini üstlenmiştir.

Iraz Yöntem oynadığı diziler ve sinema filmleri:

Hayat Bilgisi (Çiçek), Doktorlar (Zeynep), Parmaklıklar Ardında (Nazlı Yıldız), Erkekler Ağlamaz (İncigül), Son Tercih (Esra), Yol Arkadaşım (Aynur) ve 7 Yüz.

2015 yılında ise Belgesel türündeki sinema’da yer almıştır.