Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz kimdir? Alina Boz kaç yaşında? Alina Boz Nereli?

ATV’nin sevilen dizisi Maraşlı’da; Burak Deniz, Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal ve Rojda Demirer ile başrolü paylaşan dizinin Mahur’u Alina Boz, birçok dizide rol aldı. Peki, Alina Boz kimdir? Alina Boz kaç yaşında?

Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz kimdir? Alina Boz kaç yaşında? Alina Boz Nereli?

Alina Boz, Maraşlı dizisinde Burak Deniz, Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal, Cemil Büyükdöğerli, Melis İşiten ve Rojda Demirer ile başrolü paylaşıyor. Birçok dizi ve filmde yer alan Alina Boz, kısa bir süre önce Neflix'in Aşk 101 dizisinde rol almıştı. Peki, Alina Boz kimdir? Alina Boz kaç yaşında? Alina Boz Nereli?

Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz kimdir? Alina Boz kaç yaşında? Alina Boz Nereli? - Resim : 1

ALİNA BOZ KİMDİR?

Alina Boz, 14 Haziran 1998’de Rusya’nın başkenti Moskova’da dünyaya geldi. Annesi Rus, babası ise Bulgaristan göçmeni bir Türk olan Alina Boz, ilkokula başlayana kadar Rusya’da kaldı. Ailesinin işleri nedeniyle Türkiye’ye dönen Alina Boz yedi yaşında İstanbul’a geldi. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır.

Türkiye’ye dönüş kararı ile dans ve tiyatro eğitimi alan Alina Boz, küçük yaşına rağmen televizyon dünyasında boy göstermeye başladı. Alina Boz ilk olarak Cesur Hemşire isimli bir dizide rol alarak Canan karakterini canlandırdı. Netflix orijinal dizisi Aşk 101'de başrol oynadı ve Eda karakterini canlandırdı.

Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz kimdir? Alina Boz kaç yaşında? Alina Boz Nereli? - Resim : 2

2014 yılında başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya’nın yer aldığı Paramparça dizisinde Hazal karakterine hayat verdi. 2016 yılında ilk sinema filmi olan Kaçma Birader’de Zafer Algöz, Meek Baykal, Cihan Ercan, Nursel Köse, Necip Memilli gibi isimlerle birlikte oynadı.

Alina Boz, şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanan Maraşlı dizisinde Mahur karakterine hayat vermektedir. Alina Boz, 1.73 metre boyunda, 50 kilo ve İkizler burcudur.

Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz kimdir? Alina Boz kaç yaşında? Alina Boz Nereli? - Resim : 3

Alina Boz’un rol aldığı diziler ve filmler:

2018 – Elimi Bırakma (Azra) (TV Dizisi)
2018 – Vatanım Sensin (Prenses Anastasia Romanova) (TV Dizisi)
2017 – Sevdanın Bahçesi (Defne) (TV Dizisi)
2017 – Bölük (Sinema Filmi)
2016 – Kaçma Birader (Melis Kahveci) (Sinema Filmi)
2014 – Paramparça (Hazal) (TV Dizisi)
2013 – Cesur Hemşire (Canan) (TV Dizisi)

Maraşlı’nın Mahur’u Alina Boz kimdir? Alina Boz kaç yaşında? Alina Boz Nereli? - Resim : 4