Avcılar'da bir kişinin dövdüğü kameraya yansıyan köpeğin çalıntı olduğu ortaya çıktı

Avcılar'da köpeğine sinirlenen kişi, gezdirdiği hayvanı yerde tekmeledi. Yetinmeyip kucağına aldığı köpeği yere savurdu ardından defalarca kez tokatladı. Şiddet yanlısı şahsın köpeği sahibinden çaldığı ortaya çıktı. Şiddet mağduru köpek belediye ekiplerince sahibine teslim edildi.

Ambarlı Mahallesi Öğretmenler Caddesi'nde saat 00.30 sıralarında sokak ortasında yürümeyen köpeğe yumruklar atan, hayvanı alıp yere fırlatan kişiyi görenler tepki göstermişti. Şiddet yanlısı şahıs köpeği Çevredekilerin tepkisine aldırmadan evinin bahçesine soktu. 

İhbar üzerine gelen Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, köpeğe şiddet uygulayan A.H.Ç.'yi gözaltına aldı. Şiddete maruz kalan köpek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teslim edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yapılan araştırma sonunda köpeğin başka birine ait olduğu şüphelinin köpeği çaldığı ve eziyet ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Konu ile ilgili yakalanan şahıs hakkında "Hırsızlık" ve "Hayvana Eziyet" suçundan işlem yapılarak adli makamlara sevk edilmiş, köpek önce belediye görevlilerine ardından da sahibine teslim edilmiştir. Can dostlarımıza yönelik bu ve benzeri davranışta bulunanlara karşı, duyarlık göstererek bildirimde bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" denildi.

Sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepki toplayan görüntülerle ilgili mahalle sakinlerinden berber Ahmet Canarslan, böyle bir olayın kabul edilemez olduğunu söyledi. Canarslan, hayvanı sevmeyen kişinin insanı da sevemeyeceğini belirtirken, "Sevemiyorsanız hayvan beslemeyin. Büyüğü küçüğü yok bu canlara sevgi ile yaklaşmalıyız" dedi.