Babil'den FETÖ soruşturması açıklaması

Ay Yapım'dan, ilk bölümü yayınlanan Babil dizisi hakkında açıklama. Sosyal medyada dizide FETÖ propagandası yapıldığı iddia edilerek soruşturma açıldığı ileri sürülmüştü.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: TV100.COM

Başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Birce Akalay ve Aslı Enver gibi ünlü oyuncuların yer aldığı 'Babil' dizisine yönelik 'FETÖ propagandası' suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı iddia edilmişti. AY Yapım'ın avukatı kendilerine böyle bir soruşturma bilgisi ulaşmadığını açıkladı.

Söz konusu iddiaları sosyal medyadan takip ettiklerini belirten yapım şirketinin avukatı, “Zaman zaman yeni başlayan projelerle ilgili bazı iddialar ortaya atılıyor. Bizler ise bu süreçte suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu dizi rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesinden ibaret. Herhangi bir yöne çekmek asla doğru değil” dedi.

​Söz konusu iddialara ilişkin yazılı bir açıklama yapmayacaklarını belirten avukat, kendilerine soruşturma ile ilgili herhangi bir bilgi ve tebliğin ulaşmadığını tekrarladı.

'Babil' dizisinde; ihaleye fesat karıştırdığı için üniversiteden atılan, banka hesaplarına bloke konulan ve hasta olan çocuğunu tedavi ettirmek çabalayan bir profesörün yaşamı konu ediliyor.