Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’ndan istifa kararı: İYİ Parti’nin o kararı bardağı taşıran damla oldu

İstanbul Milletvekili Sibel Yanıkömeroğlu, yaptığı açıklamada İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Yanıkömeroğlu istifa nedeniyle ilgili "CHP'nin işbirliği önerisinin reddedilmesi bardağı taşıtan damla oldu; istifamı verdim" ifadelerine yer verdi.

Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’ndan istifa kararı: İYİ Parti’nin o kararı bardağı taşıran damla oldu

İYİ Parti'de istifalar sürüyor. Bu kez İstanbul Milletvekili Sibel Yanıkömeroğlu partisinden istifa etti. Yanıkömeroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Kurucular Kurulu üyesi olduğum İYİ Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. Kuruluş amaç ve ilkelerimizden bir süredir uzaklaşmış olmanın üzüntüsü içerisindeyim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemin çıkarlarına öncelik vererek çalışmalarıma devam edeceğim." ifadelerine yer verdi.

"CHP'NİN İŞBİRLİĞİ ÖNERİSİNİN REDDEDİLMESİ BARDAĞI TAŞITAN DAMLA OLDU"
Yanıkömeroğlu Yetkinreport'a yaptığı açıklamada ise "CHP'nin işbirliği önerisinin reddedilmesi bardağı taşıtan damla oldu; istifamı verdim. Millet bize bu sistemi değiştirelim diye oy verdi. Milletvekili olarak bu misyona devam edeceğim" dedi. Yanıkömeroğlu, herhangi bir partiyle temasının olmadığını da söyledi.

6 AYDA 4 VEKİL KAYBETTİ
Yanıkömeroğlu'nun istifası ile İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 40'a düştü. Seçimden sonra Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu istifa ederek AK Parti'ye geçti. Ankara Milletvekili Adnan Beker istifa ederek bağımsız milletvekili oldu. Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise partiden ihraç edildi.

AYŞE SİBEL YANIKÖMEROĞLU KİMDİR?
Ankara'da doğdu. Çankaya İlkokulu ve Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi'ni bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği Yapım Stratejisi Bölümü'nde yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Altyapı, üstyapı, raylı sistemler konusunda birçok projede üst düzey yöneticilik yaptı. Sektörün önde gelen firmalarında proje mühendisliği, teklif ve planlama müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı gibi pozisyonlarda görev aldı. Bir müşavirlik firmasının kurucuları arasında bulundu.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyeleri arasında yer aldı. 2018 yılında gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Kongre’de İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi seçildi. 2018 yılında Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Kadınların siyasete katılımı, toplumsal cinsiyet eşitliği, işitme engellilerin sosyal hayata katılımı alanlarında aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Yanıkömeroğlu, 2 çocuk annesidir.