Bakan Bilgin müjdeyi verdi: Bir artış daha yapacağız

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı ve Ankara Milletvekili Adayı Vedat Bilgin, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası ve Özel Halk Otobüsçüler Esnaf Odasını ziyaret ederek esnafa müjdeler verdi. Bakan Bilgin, "Otobüsçü esnafımıza gelir desteğinde bir artış daha yapacağız. Ayrıca seçim sonrası ücretsiz taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin müjdeyi verdi: Bir artış daha yapacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de otobüsçü esnafına müjdeler verdi. Bakan Bilgin “Otobüsçü esnafımıza gelir desteğinde bir artış daha yapacağız. Ayrıca seçim sonrası ücretsiz taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımlarında sağlanan muafiyetlerden otobüsçü esnafımızda faydalanacak. Sigortalı işçi problemini de çözdük. 1 gün önceden yapılması planlanan müracaatlar 1 haftaya yayılacak. Bu da esnafımızın ceza yemesinin önüne geçecek” şeklinde konuştu.

"SORUNLARINIZI ÇÖZMEK BİZİM GÖREVİMİZ"

14 Mayıs seçimlerinin önemine vurgu yapan Bilgin, şöyle devam etti: “Sizin sorunlarınızı çözmek bizim görevimiz. Bu seçim bir varlık yokluk seçimidir. Herhangi bir seçime benzemiyor bu seçimler. Türkiye’nin düşmanı ABD bu coğrafyayı parçalayıp bölmek için, Irak’ta, Suriye’de silahlandırdığı bir katil sürüsü var. O sürüye karşı, ABD projesine karşı Türkiye’nin bağımsızlığını temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Onlarla ortak olan, koalisyon kuranlara karşı duran bir Cumhurbaşkanımız var. Bizim mücadelemiz Türkiye mücadelesidir. Gazi Mustafa Kemal Paşa nasıl Batı ve emperyalistlere karşı mücadele verip kazandıysa bugün de aynı mücadeleyi veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır."

"EN UYGUN HİZMETİ VERMELERİNİ SAĞLAYACAĞIZ"

"Esnaf emeği ile sermayesi ile hizmet eden insandır." diyen Bilgin, "Minibüsü ile otobüsü ile hizmet eden insandır. Onların en uygun şartlarda sigorta sistemi ile kredi sistemi ile mülkiyet hakları ile en uygun hizmeti vermelerini sağlayacağız. Esnafımız Türkiye’nin kalkınması ve güçlenmesi için en önemli kaynaktır. Bu kaynağın israf edilmeden geliştirilmesi lazım. Bunun için mülkiyet hakkı güvence altına alınacaktır. EYT’nin mağduriyetini nasıl giderdiysek bu sorunu da gidereceğiz."

"SİGORTALI İŞÇİ PROBLEMİNİ ÇÖZDÜK"

"Dolayısıyla taksilerimizin, dolmuşlarımızın, otobüslerimizin mülkiyet haklarını geriye doğru düzenleme yaparak güvence altına alacağız. Yasal çalışmamız yapılmıştır. Otobüsçü esnafımıza gelir desteğinde bir artış daha yapacağız. Ayrıca seçim sonrası ücretsiz taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımlarında sağlanan muafiyetlerden otobüsçü esnafımızda faydalanacak. Sigortalı işçi problemini de çözdük. 1 gün önceden yapılması planlanan müracaatlar 1 haftaya yayılacak. Bu da esnafımızın ceza yemesinin önüne geçecek.”