Bakan Kasapoğlu duyurdu: Üniversite öğrencilerinin Nisan ayı kredileri yatırılmaya başlandı

Bakan Kasapoğlu duyurdu: Üniversite öğrencilerinin Nisan ayı kredileri yatırılmaya başlandı

Google Haberlere Abone ol

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin nisan ayı burs ve kredilerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu.

 

KYK burs ve kredi ödemeleri ertelenecek mi? KYK Nisan ayı burs ve kredi ödemeleri ne zaman yapılacak? Merak edilen sorular cevabını buldu. Konuyla İlgili Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ve Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu tarafından açıklama yapıldı.

İşte, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun açıklaması:

Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önce ifade ettikleri gibi, kredi/burs ödemeleri bu süreçte de devam edecek.

An itibarıyla öğrenci arkadaşlarımızın Nisan ayı burs ve kredileri hesaplarına yatırılmaya başlanmıştır.

Bütün imkânlarımızla her durumda gençlerimizin yanındayız.

BAKANLIK'TAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kredi ve bursların öğrencilere kesintisiz olarak ödenmeye devam edeceğini açıklamasının ardından Bakan Kasapoğlu, burs ve kredi ödemelerinin tarihlerini duyurdu.

Bugün itibarıyla burs ve kredi ödemeleri öğrencilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Öğrencilere ödemeler TC kimlik numaralarının son rakamına göre yapılacak. TC kimlik numarasının sonu '"0" olanlar bugün, "2" olanlar yarın, "4" olanlar 8 Nisan Çarşamba, "6" olanlar 9 Nisan Perşembe, "8" olanlar  ise 10 Nisan Cuma günü ödemelerini alabilecek.