Bakan Nebati'den ekonomik güven endeksi açıklaması! "Son 20 ayın en yüksek seviyesinde"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomik güven endeksi mayıs ayı verilerini değerlendirdi. Güven endeksinin bir önceki aya göre 1,5 puan artaak 103,7 olduğunu anımsatan Nebati, "Ekonomik güven endeksi son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştı." dedi.

Bakan Nebati'den ekonomik güven endeksi açıklaması! "Son 20 ayın en yüksek seviyesinde"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından ekonomik güven endeksi mayıs ayı verilerini değerlendirdi.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından belirsizlik algısının geride kaldığını ifade eden Bakan Nebati şunları söyledi:

Tüketici ve üreticinin ekonomiye duyduğu güveni birlikte ölçen ekonomik güven endeksi mayıs ayında bir önceki aya göre 1,5 puan artarak 103,7 olmuş ve son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Milletvekili seçimlerinin tamamlanmış olması ve Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın milletimiz tarafından bir kez daha seçilmesiyle birlikte, seçim gündeminin getirdiği belirsizlik algısı da geride kalmıştır. Böylece, önümüzdeki dönemde ekonomimize duyulan güvenin perçinlenmesini; yatırımın, üretimin ve tüketimin kuvvetlenerek artmasını bekliyoruz.