Bakan Soylu açıkladı: Nüfus dairelerimiz bugün de açık olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimi için oyunu İstanbul'da kullandı. Oy kullanma işleminin ardından açıklamalarda bulunan Soylu, "Nüfus dairelerimiz bugün de açıktır, kimlik ile ilgili problem yaşayanlar gidebilir." ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu açıkladı: Nüfus dairelerimiz bugün de açık olacak

Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimleri için oy verme işlemi saat 08.00 itibarıyla başladı. Oy verme işleminin başlamasıyla seçmenler, kayıtlı oldukları okullara geliyor. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da oyunu İstanbul'da kullandı. Oy kullanma işleminin ardından Soylu, bir dizi açıklamalarda bulundu.

İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

Tüm Türkiye'de 08.00 itibariyle oy kullanma işlemi başlamıştır. Şuana kadar 601 bin 251 güvenlik görevlimiz bu seçim için görevlendirilmiştir. Sandık alanlarının güvenliğinin sağlanması için koordinasyon yapılmaya devam edilmektedir.

Türkiye'de toplam 60 milyon 721 bin 745 seçmen oy kullanacak. Toplam 191 bin 885 sandıkta da oy kullanma işlemi devam edecektir.

Deprem bölgesinde konteynerlarda oy kullanma işlemi başladı. Afet bölgesinde 1158 sandık kuruldu. Orada da her bir sandık alanı için konteyner alanları oluşturuldu.

Nüfus dairelerimiz bugün de açıktır, kimlik ile ilgili problem yaşayanlar gidebilir.