Balık fiyatlarına fırtına! Hamsinin kilosu 150 TL'den satışta

Marmara Denizi'nde etkili olan tezgahlardaki balık fiyatlarını etkileyen fırtına Marmara genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Fırtına sebebi ile denizlerdeki sayısı azalan hamsinin kilosu 150 TL'den satılırken istavrit 70 liraya sardalya ise 50 liraya kendisine alıcı buldu.

Balık fiyatlarına fırtına! Hamsinin kilosu 150 TL'den satışta

Marmara Denizi'nde etkili olan şiddetli fırtına balık fiyatlarını olumsuz etkiledi.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Hali’nde satılan balık fiyatlarında hızla artışa neden olan fırtına Marmara genelinde etkisini göstermeye devam ediyor.

HAMSİNİN KİLOSU 150 LİRADAN SATILIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Hali’nde Marmara Denizi’ndeki fırtına sebebiyle balıkçı teknelerinin denize açılamaması, avlanma sürecini olumsuz etkiledi. Bu durum Bandırma Su Ürünleri Hali'nde balık tezgahlarında çeşitliliğin azalmasına ve fiyatların yükselmesine neden oldu. Ramazan Dere, hamsinin 150 liradan, istavritin 70 liradan ve sardalyanın 50 liradan satıldığını ifade etti. Dere, “Bugün Bandırma Su Ürünleri Hali’nde çeşitlerimiz kısıtlı. Mezgit ve karides gelmeye başladı ancak fiyatları pahalı. Mezgit ve karidesin fiyatları 200 lira bandında. Mazot fiyatlarının artmasıyla balık fiyatlarında da artış söz konusu oldu. Vatandaş hamsinin 150 liraya çıkması nedeniyle istavrit ve sardalyaya yönelmiş durumda. 2 gündür sert bir hava var, tekneler bağlı. Önümüzdeki günlerde hava koşullarının düzelmesiyle fiyatların düşmesini bekliyoruz” dedi.

 

Balık fiyatlarına fırtına! Hamsinin kilosu 150 TL'den satışta - Resim : 1