Balıkesirli balıkçı 37 yıldır boşanmaya çalışıyor!

Şimdi size sıra dışı ama gerçek bir hikaye anlatacağız. Balıkesir'de gerçekleşen olayda 1979 yılında evlendiği askerden döndüğünde bulamadığı eşinden 27 yıldır boşanmaya çalışan Ertan Arabaca'nın öyküsü.

Balıkesirli balıkçı 37 yıldır boşanmaya çalışıyor! - Sayfa 1

1979 yılında Balıkesir'de resmi nikah yaparak Cemile Arabacı ile evlenen Ertan Arabacı 3 yıl sonra askere gitti. 1980 yılında askerden döndüğünde ise eşini bulamadı. Kimseye haber vermemişti.

Balıkesirli balıkçı 37 yıldır boşanmaya çalışıyor! - Sayfa 2

Ertan Arabacı, aradan geçen 37 yılın ardından bulamadığı eşinden boşanmak için mücadele veriyor.

Balıkesirli balıkçı 37 yıldır boşanmaya çalışıyor! - Sayfa 3

Balıkçı Ertan Arabacı (60) 1979 yılında Balıkesir’in Manyas İlçesi’ne bağlı Kocagöl Köyü’nde Cemile Arabacı (63) ile resmi nikah kıyarak evlendi. Bu evliliğin ardından Ertan Arabacı 1980 yılının Ağustos ayında askere gitti. 20 aylık askerlik görevinin ardından 1982 yılında köye dönen Arabacı eşinin bir sorunu olmadığı halde kimseye haber vermeden çekip gittiğini öğrendi. Bunun üzerine eşinin ailesi ile görüşen Arabacı onlarında yardımını alamayınca olayı jandarmaya bildirdi ve eşinin bulunması için çaba gösterdi.

Balıkesirli balıkçı 37 yıldır boşanmaya çalışıyor! - Sayfa 4


2 yıl boyunca eşini arayan Arabacı bu sürede eşinin ismini Medine Tombalak olarak değiştirdiğini kendisine sahte kimlik çıkartarak hayatını sürdürdüğü dedikodularını duydu ancak ne jandarma nede kendisi eşini bulamadı. Boşanmak için mahkemeye başvuran Arabacı eşinin resmi olarak bulunamadığı için ise boşanamadı.