Dalgalar ve İzler hem ağlatacak hem düşündürecek!

Yapımcılığını Banu Zorlu ve Ferit Turan’ın üstlendiği, senaristliğini Yasemen Zorlu ve Ayhan Zorlu’nun yaptığı, ödüllü yönetmen Emre Kavuk’un yönettiği filmin galasında adeta şıklık yarışı yaşandı

Dalgalar ve İzler hem ağlatacak hem düşündürecek!

Yapımcılığını Banu Zorlu ve Ferit Turan’ın üstlendiği, senaristliğini Yasemen Zorlu ve Ayhan Zorlu’nun yaptığı, ödüllü yönetmen Emre Kavuk’un yönettiği filmin galasında adeta şıklık yarışı yaşandı. Galaya Hatice Şendil – Burak Sağyaşar, Mazlum Çimen ve Pelin Karahan’ın eşi Bedri Güntay gibi tanınmış isimler katıldı.

Dalgalar ve İzler hem ağlatacak hem düşündürecek! - Resim : 1

Anne ve kızınının dramının anlatıldığı başrollerini Pelin Karahan, Meral Çetinkaya, Damla Alibeşe, Hülya Duyar, Goncagül Sunar, Ayda Zorlu Nebioğlu ve Aslı Saçar’ın oynadığı ‘Dalgalar ve İzler Filmi’nin galası önceki akşam Özdilek Avm’de gerçekleşti.

Filmin oyuncuları gösterim öncesi toplu halde basın mensuplarının sorularını yanıtladılar:

Birçok Ödül Bekliyoruz!

 Filmin yapımcısı Banu Zorlu,” Çok güzel bir işe imza attık. İzleyenler beğenecektir umuyorum. Bir çok ödül bekliyoruz. Bu konuda da iddialıyız. Tüm set pandemide çalıştık. İnşallah darısı diğer projelere. Ortağım Ferit Bey de sağolsun çok destek oldular” dedi. Usta oyuncu Meral Çetinkaya ise yapımcısı Zorlu’yu överken, “Çok zor bir dönemdi. Çok zor bir işin altına elini koydu. Ve eli yüzü tertemiz çıktı. Onun için kutluyorum”dedi.

Dalgalar ve İzler hem ağlatacak hem düşündürecek! - Resim : 2

"Aslında hep bu anı hayal etmiştim, psikolojik olarak bir çok sahneyi çekmek zordu!"

Filmin başrol oyuncularından Pelin Karahan, “ Benim ilk sinema filmim çok heyecanlıyım tabi ki. Aslında hep bu anı hayal etmiştim. O kadar şanslıyım ki, böyle bir ekip ile böyle bir yönetmen ile böyle bir yapım ile bir araya geldim. Çok kusursuz güle oynaya çok keyifli bir iş çıkardık” dedi. Senaryonun çok gerçek bir senaryo olduğu belirten Karahan, çocuğunu oynayan Damla Alibeşe’yi överken, “ Damla aslında benim burada en çok rol aldığım arkadaşım. Kendisi hakikaten çok güzel bir performans sergiledi.

Hiç sesi çıkmadan sabahlara kadar çalıştık. İnşallah seyircide beğenecek diye düşünüyorum. Benim oynadığım Suna karakteri Türkiye ve dünyada bir çok kadının yaşadığı hem ekonomik, hem fiziksel hem de psikolojik şiddete uğrayan bir kadın. Kızıyla baş başa kalıyor ve herkes ona sırt dönüyor. Dünyanın gerçeğini yansıttık. Bu filmde oynarken çok zordu tabi ki. Psikolojik olarak da hakikaten bir çok sahneyi çekmek zordu. Olduğu gibi çekmek istedik “ ifadelerini kullandı.

Dalgalar ve İzler hem ağlatacak hem düşündürecek! - Resim : 3
ACTO Pharma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Melikoğlu

 

Dalgalar ve İzler hem ağlatacak hem düşündürecek! - Resim : 4

Dalgalar ve İzler hem ağlatacak hem düşündürecek! - Resim : 5

Dalgalar ve İzler hem ağlatacak hem düşündürecek! - Resim : 6