Hibe başvuruları başladı! Son tarih 26 Şubat

Habitat Derneği, TOBB ve Coca-Cola Türkiye iş birliğinde yürütülen Kız Kardeşim Hibe Programı'na 26 Şubat'a kadar başvuru yapılabilecek. Başvuru şartları belli oldu. İşte detaylar...

Hibe başvuruları başladı! Son tarih 26 Şubat

Habitat Derneği, TOBB ve Coca-Cola Türkiye iş birliğinde yürütülen Kız Kardeşim Hibe Programı'na 26 Şubat'a kadar başvuru yapılabilecek. İş geliştirme hibesiyle 30 girişimci kadına 765 bin liralık desteğin verileceği Kız Kardeşim Hibe Programı'na başvurular başladı.

Habitat Derneği'nden yapılan açıklamaya göre bu program ile kadınların ürettikleri lezzetlerin tanıtılması, görünürlük faaliyetlerinin ön plana çıkarılması ve sosyoekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanması amaçlanıyor. Program kapsamında yeme-içme sektöründe çalışan ve halihazırda işletme sahibi 29 girişimci kadına 25 biner lira, 1 girişimci kadına 40 bin lira jüri özel ödülü olmak üzere toplamda 765 bin liralık iş geliştirme hibesiyle destek verilecek. Peki, programa kimler dahil olabilir, başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

Dört aşamada gerçekleştirilecek programın ilk aşamasında kizkardeşim.net web sitesi üzerinden online eğitimleri tamamlayan yeme-içme sektöründeki girişimci kadınlar internet sitesinden aldıkları sertifika ile 26 Şubat'a kadar online başvuru yapabilecek. İkinci aşamada teknik eleme gerçekleşecek.

Üçüncü aşamada il bazlı en yüksek puanı alan katılımcılar, çevrim içi gerçekleştirilecek Hibe Programı Kampı'na davet edilecek. 2 gün sürecek kamp, kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimler gerçekleştirilecek. Dördüncü aşamada ise final jüri değerlendirmesinde, hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alan 30 kadın, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacak. Final çevrim içi gerçekleşecek.