Beşiktaş taraftarına silah çekildiği iddiası! Konya Valiliği harekete geçti

Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Trenyol Süper Lig 7.hafta maçı öncesinde taraftarlar ve polis arasında gerginlik yaşandı. Bir polisin gerginlik sırasında tabancasını çektiği iddiası sonrası Konya Valiliği harekete geçerek araştırma ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Beşiktaş taraftarına silah çekildiği iddiası! Konya Valiliği harekete geçti

Trendyol Süper Lig’in 7.hafta maçında Konyaspor, evinde konuk ettiği Beşiktaş’a 2-0 yenildi. Beşiktaş’a galibiyeti getiren golleri Uğurcan kendi kalesine ve Vincent Aboubakar kaydetti. Maç öncesi ise stat girişinde Beşiktaş taraftarının bulunduğu bölümde belirlenemeyen nedenle gerginlik yaşandı.

POLİSİN TABANCA ÇEKTİĞİ İDDİA EDİLDİ

Gerginliğin büyümesi üzerine polis, müdahale etti. O anlarda taraftarca cep telefonu kamerasına kaydedildi. Müdahale sırasında bir polis memurunun da tabancasını çektiği öne sürüldü.

Beşiktaş taraftarına silah çekildiği iddiası! Konya Valiliği harekete geçti - Resim : 1

BEŞİKTAŞ’TAN O İDDİAYA TEPKİ

Beşiktaş Kulübü ise X (Twitter) hesabından yaşananlara tepsi göstererek, ''Milletçe birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde tek amacı Tümosan Konyaspor karşılaşmasında Futbol A Takımımıza destek vermek olan taraftarlarımıza stadyum girişinde bir polis memuru tarafından silah çekilmesi ve şiddet uygulanması kabul edilemez. Devletine, milletine, polisine, askerine her zaman sahip çıkan ve sahip çıkmaya devam edecek olan Beşiktaş taraftarları, silah çekilecek bir taraftar değildir. Emniyet güçlerinden bu konuda daha hassas ve anlayışlı olmalarını bekliyoruz ve bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Unutulmasın ki başta ülkemiz olmak üzere dünyanın her noktasında taraftarımızın yanındayız." denildi.

KONYA VALİLİĞİ: ARAŞTIRMA VE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konya Valiliği, müdahale sırasında bir polis memurunun silah çektiği iddiası üzerine araştırma ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Beşiktaş taraftarına silah çekildiği iddiası! Konya Valiliği harekete geçti - Resim : 2