Bilim insanları noktayı koydu! Dünyanın sonunu bir tek o görebilecek

Bilim insanlarının dünyanın sonuna ilişkin araştırmaları devam ediyor. Bilim insanları tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünyanın sonunu tek bir canlı görebilecek. O da insan değil.

Bilim insanları noktayı koydu! Dünyanın sonunu bir tek o görebilecek

Bilim insanları dünyanın sonunda nasıl bir tablo ile karşılaşacağımıza yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Bilim insanları tarafından gerçekleştirilen bir araştırmada da hayli ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu araştırmaya göre dünyanın sonu geldiğinde en dayanıklı canlı hayatta kalacak ama o da insan değil.

SON OLARAK JAPONYA'DA KEŞFEDİLDİ 

O hayvan su aygırı. Son olarak Japonya'da yeni cinsleri keşfedilen su ayıları sadece 300 ila 700 mikrometre boyunda. Vücudu tırtıla benzeyen ama sekiz bacağı bulunan su ayılarının O harfi şeklinde ağızları var. Genelde suda ya da yosunların üzerinde yaşayan su ayılarının temel besin kaynağı ise kendilerinden de küçük olan ve rotifer olarak adlandırılan mikro organizmalar. 

ÖZELLİKLERİ ŞAŞIRTIYOR

Su ayıları yaklaşık 520 milyon ila 100 milyon yıldır yaşadığı düşünülüyor. Bilim insanları, 150 derece sıcaklığa ve -272 derece soğuğa dayanabilen su ayılarının uzayda dahi hayatta kalabileceğini söylüyor.

İşte su aygırı: 

Bilim insanları noktayı koydu! Dünyanın sonunu bir tek o görebilecek - Resim : 1