'Bir daha koşamaz' denen atletin gözü Avrupa Şampiyonluğu unvanında

Azerbaycan'da 2 yıl önce sakatlanan daha sonra da Muş'ta antrenman yaparken bir aracın çarpmasıyla yaralanan milli atlet İbrahim Karateker, Avrupa Şampiyonası'ndan altın madalya bekliyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Muş'un Konukbekler beldesinde yaşayan 19 yaşındaki İbrahim Karateker, iki yıl önce Azerbaycan'da katıldığı yarışta düşerek diz kapağından yaralandı. 

İstanbul'da 2 ay süren tedavisinin ardından çalışmalara başlayan milli sporcuya, geçen yıl ekim ayında da Muş'ta antrenman yaptığı sırada otomobil çarptı. 

Gümüş madalya kazandı

Yaşadığı tüm aksiliklere rağmen pes etmeyen İbrahim Karateker, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da şubat ayında düzenlenen 20 Yaş Altı Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda 3 bin metre engelli kategorisinde gümüş madalya kazanmayı başardı. Çevresindekilerin "bir daha koşamaz" demesine aldırmayarak başarıdan başarıya koşan genç atlet, yaklaşık 2 ay sonra yapılması planlanan Avrupa Şampiyonası'nda da Türk bayrağını dalgalandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

Yılmadım, pes etmedim

Karlı ve soğuk havaya rağmen yüksek rakımlı bölgelerde antrenman yaptığını anlatan İbrahim Karateker, şunları kaydetti: "Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek ve derece elde etmek için yoğun bir çalışma başlattım. Birçok sıkıntı yaşadım. Bazı arkadaşlarımın 'Bir daha koşamaz' dediğini duydum. Bu hırsla tekrar pistlere döndüm. Sofya'da düzenlenen 20 Yaş Altı Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda birinciliğe koşarken sakatlıktan dolayı ikinci oldum. Bulgaristan'da Türkiye'yi temsil etmek, Türk bayrağını dalgalandırmak onur vericiydi. Her şeye rağmen yılmadım, pes etmedim, yoluma devam ettim. Önümde 1,5-2 ay sonra Avrupa Şampiyonası var. Orada bayrağımızı dalgalandırmak ve birinci olmak istiyorum."