Bir uyarı da İstanbul Valiliği'nden... Dikkat! Şiddetli olacak

Meteorolojinin uyarısının ardından bir uyarı da İstanbul Valiliği’nden geldi. İstanbul’un bu akşam saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisine girecek.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada hafta sonundan bu yana mevsim normallerinin üzeirnde seyreden sıcak havaların yarından itibaren yurt genelinde olmak üzere yerini serin ve yağışlı havalara bırakacağı yağışların şiddetli olabileceği belirtildi.

5 Ekim Cumartesi günü ise bölgenin tamamında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklendiğine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yağışların Trakya'da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin 6 Ekim Pazar günü etkili olduktan sonra pazartesi günü bölgeyi terk etmesi ve aynı gün bölgenin batısının yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Tahminlere göre, bölge genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları cumartesi günü hissedilir derecede azalacak. Mevsim normalleri civarı ve yer yer altına düşmesi beklenen hava sıcaklıkları 8 Ekim Salı gününden itibaren tüm bölgede tekrar artacak. Rüzgarın yarın bölgenin batısında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, kuvvetli (40-70 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor"