Bir zamanlar Süper Lig’e damga vurmuşlardı! Efsane kulübe haciz geldi: Memurlar para edecek bir şey bulamayınca çay içip geri gitti

Spor Toto Süper Lig’den TTF 2.Lig’e düşen Denizlispor’da ödemelerini alamayan isimler yasal yollara başvurmaya başladı. İlk icra takibini kulüp doktoru Ahmet Edremit'in yaptığı, bunun üzerine kulübe haciz memurlarının geldiği belirtildi. Memurlar, kulübün üzerine kayıtlı para edecek bir şey bulamayınca çay içip geri döndü.

Bir zamanlar Süper Lig’e damga vurmuşlardı! Efsane kulübe haciz geldi: Memurlar para edecek bir şey bulamayınca çay içip geri gitti

Spor Toto 1. Lig'de maddi kriz yaşayan ve transfer yasağı nedeniyle kadrosunu güçlendiremeyen Denizlispor, TFF 2. Lig'e düştü. Borçlar nedeniyle kulüp büyük bir zorlukla mücadele ederken kulüpten alacaklı olan eski yöneticiler, futbolcular, sağlık ekibi ve personel ödeme yapılmayınca, yasal yollardan alacaklarını tahsil işlemi için düğmeye bastılar. İlk icra takibi, kulüp doktoru Ahmet Edremit'ten geldi.

HACİZ İŞLEMİ BAŞLATTI

Başkan Ali Çetin döneminde Süper Lig'e çıkıldığı dönemde taahhüt edilen şampiyonluk primi olan 300 bin TL ve diğer alacakları ödenmeyen Doktor Ahmet Edremit, avukatı aracılığıyla haciz işlemi başlattı.

Bir zamanlar Süper Lig’e damga vurmuşlardı! Efsane kulübe haciz geldi: Memurlar para edecek bir şey bulamayınca çay içip geri gitti - Resim : 1
Ahmet Edremit

 

MEMURLAR PARA EDECEK BİR ŞEY BULAMADI

Takımda bu sezon da görev yapan Edremit'in icra takibi başlatması yönetimde şok etkisi oluşturdu. Uzun yıllardır kulüpte çalışan Ahmet Edremit'in avukatı aracılığıyla Denizlispor Kulübü'ne gelen haciz memurları, kulübün üzerine kayıtlı para edecek bir şey bulamayınca çay içip geri dönmek zorunda kaldılar. Onlarca futbolcunun alacakları için TFF'ye başvurduğu Denizlispor'un, önümüzdeki günlerde de icra tehdidi ile karşı karşıya kalması muhtemel gözüküyor.

ALACAKLARI İKİ YILDIR ÖDENMİYOR

Denizlispor'un, Süper Lig kadrosunda yer alan futbolculardan Mustafa Yumlu'ya iki yıldır ödenmeyen borç da iyice kabardı. Eski kaptana olan borcun faizleriyle birlikte 5 milyon TL'ye ulaştığı gelen bilgiler arasında.

Yönetim eski kaptanına olan borcu eritmek için kaynak arayışını sürdürürken, diğer futbolcu alacakları da kulübün üstünde büyük bir kambur oluşturuyor 2019-2020 ve 2020-2021 sezonlarında 57 maçta Denizlispor forması giyen Yumlu, 3 gol kaydetmişti.