Birol Güven, Sinema Genel Müdürü oldu! Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu'dan Birol Güven'e tebrik

Ünlü yapımcı Birol Güven, Resmi Gazete'de yayınlanan karar ile Kültür Ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü olarak atandı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Birol Güven'i tebrik etti.

Birol Güven, Sinema Genel Müdürü oldu! Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu'dan Birol Güven'e tebrik

Senarist, yönetmen ve yapımcı Birol Güven'in, Kültür Ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü olarak atanmasına dair karar Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kültür Ve Turizm Bakanlığı'na Sinema Genel Müdürü olarak atanan Birol Güven'i tebrik etti.

"ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNACAĞINA İNANCIM TAMDIR"

Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Sinema Genel Müdürü olarak atanan Birol Güven'i tebrik ediyor görevinde başarılar diliyorum. Türk sinema, dizi ve film sektörünün hem iç hem dış pazarda gelişmesine, tarihi, kültürel ve toplumsal değerlerimizin daha geniş kitlelere ulaşmasına önemli katkılarda bulunacağına inancım tamdır.

"BAKANLIĞIMIZA VE SEKTÖRLERİMİZE HAYIRLI OLSUN"

Görevi devreden değerli çalışma arkadaşım Erkin Yılmaz’a bugüne kadar profesyonelce yürüttüğü başarılı çalışmaları ve Türk sinema sektörünün gelişmesi yönündeki değerli katkıları için teşekkür ediyor, Telif Hakları Genel Müdürü olarak atandığı yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Bakanlığımıza ve sektörlerimize hayırlı olsun."