Ralli bitmedi! Bitcoin o sınırı da aştı

Bitcoin'de toparlanma hareketleri sürüyor. Peki, Bitcoin bundan sonra yükselecek mi? İşte son durum...

Ralli bitmedi! Bitcoin o sınırı da aştı

Bitcoin, Elon Musk'ın yeni twitlerinin ardından rallisine devam ediyor. Yatırımlarını enflasyondan korumak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisiyle 60 bin doların üzerine çıkan Bitcoin için vatandaşlar, "Bitcoin ne olur, düşer mi" sorularına cevap arıyor. 

An itibarıyla 60 bin doların üzerinde işleme giren Bitcoin için Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Rokke, finans sektörü ve merkez bankalarının karşı karşıya kaldığı bazı sorunlar için en iyi savunmanın kripto paralara yatırım olduğunu belirtti.

CPA Australia tarafından yayınlanan güncel bir rapora göre, Fransa Merkez Bankası, dijital euroyu geliştirme ve piyasaya sürme konusunda Ripple ve XRP alternatifini düşünüp blockchain devi ile iletişime bile geçti. Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi yatırım fonları da Bitcoin yatırımına başladı.

Yönetim Burulu Başkanı Kjell Inge Rokke'nin imzalı bilgi notunda, 58.6 milyon dolar yatırımla kurulacak birime "Seetee AS" adı verildiği belirtildi.

Notta ayrıca, Seetee biriminin, açık kaynaklı Bitcoin ödeme sunucularını çalıştırmaya başladığı ve likit varlıklarını Bitcoin’de tutacağı belirtildi ve eklendi:

"Tıpkı 1990’ların başından beri internetin yaptığı gibi, önümüzdeki birkaç 10 yılı şekillendirecek bir sektörün tam da ortasında konumlanıyor. Seetee, bildiğimiz şekliyle hayatı itmek, çekmek ve dürtmek için açık bir çağrıyı temsil ediyor."

Norveç’in 180 yıllık şirketi Aker ASA, Bitcoin ve blokzinciri teknolojisine yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Şirketin, Pazartesi günü ortaklarına yolladığı bilgilendirme notunda, özellikle Bitcoin’e yatırım yapmak için yeni birimin kurulma çalışmalarının başlatıldığı bildirildi.

Latin Amerika'nın en büyük varlık yöneticisi Giant Steps Capital de kripto para odaklı bir start-up'tan azınlık hissesi satın aldı ve Bitcoin ve diğer dijital varlıkların vadeli işlemlerine yatırım yapmak için bir fon oluşturacağını duyurdu.

Mastercard ve New York Mellon Bankası gibi finansal kuruluşlar kripto para planları olduğunu aktarırken JP Morgan'ın eş başkanlarından Daniel Pinto da eninde sonunda bu akımın içine gireceklerini söyledi.

Açık kaynaklı kripto para ve blokzincir çözümleri sağlayıcısı Komodo, Dogecoin yatırımcılarının bu kripto paraları bir aracı kurum olmadan kendi aralarında takas edebilecekleri bir platformu faaliyete geçirdiğini duyurdu.

DogeDEX adı verilen platformun 1 Mart'ta hayata geçtiği ve şu ana kadar 3 binden fazla indirildiği belirtilen açıklamaya göre hizmetin hem masa üstü hem de mobil uygulamalar aracılığı ile kullanılabildiği de ifade edildi.

Alış 51.022,90
Satış 51.022,91
Değişim 0,00
Son Değer 51.022,90
En yüksek 52.065,78
En düşük 50.629,33
Haftalık Değişim -1,57%
Haftalık En Düşük 50.625,00
Haftalık En Yüksek 52.985,00
Aylık Değişim 19,94%
Aylık En Düşük 41.884,28
Aylık En Yüksek 52.985,00