BTC Türk siber saldırıya uğradı: İşlemler durduruldu! Hangi coinler etkilendi?

Türk kripto para borsası BtcTurk, 22 Haziran'da bir siber saldırıya uğradı. Saldırı, 10 kripto paranın sıcak cüzdanlarını etkiledi. Şirket açıklama yaptı.

BTC Türk siber saldırıya uğradı: İşlemler durduruldu! Hangi coinler etkilendi?

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan BTCTurk, 22 Haziran 2024’te siber saldırıya uğradığını duyurdu. Saldırı sonucunda 10 kripto paranın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilendi.

Şirket, varlıklarının büyük bir kısmının güvende olduğunu ve kullanıcı varlıklarının kayıp yaşamayacağını açıkladı. 

AÇIKLAMA YAPTILAR 

Türkiye’nin en büyük kripto borsalarından biri olan BTCTurk, bugün mobil uygulaması üzerinden yaptığı açıklama ile siber saldırıya uğradığını duyurdu. Sa

Saldırının büyüklüğü ve ne kadarlık bir bakiyenin etkilendiği ile ilgili net bir bilgi paylaşılmadı. Şirket, ilk açıklamasında varlıklarının çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanların güvende olduğunu vurguladı.

BtcTurk uygulamasına girildiğinde, bildirimler kısmında aşağıdaki gibi bir yazı beliriyor:

 

BTC Türk siber saldırıya uğradı: İşlemler durduruldu! Hangi coinler etkilendi? - Resim : 1

BTCTurk, finansal gücünün bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olduğunu ve kullanıcı varlıklarının herhangi bir kayıp yaşamayacağını da belirtti. Şirketin ekipleri şu anda olayla ilgili detaylı araştırmalar yürütürken, resmi makamlar ile de iletişime geçildiği bildirildi.

Tedbir amaçlı olarak kripto para yatırma ve çekme işlemleri durduruldu. BTCTurk, çalışmaların en kısa sürede tamamlandıktan sonra işlemlerin tekrar açılacağını duyurdu.

HANGİ COINLER ETKİLENDİ?

BTCTurk tarafından yapılan açıklamada, saldırıdan etkilenen 10 kripto paranın hangileri olduğu belirtilmedi. BTCTurk, olayla ilgili en son gelişmeleri kullanıcılarıyla paylaşmaya devam edeceğini açıkladı.