Bu kez de hastane çevresi vuruldu! Hastane dumanla kaplandı

İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırıları tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce hastaneleri bile vuran İsrail, bu kez de yüzlerce yaralı ve hastanın tedavi gördüğü, binlerce kişinin ise sığındığı Şifa hastanenin çevresini vurdu. Saldırı nedeniyle hastane yoğun duman bulutuyla kaplandı.

İsrail ordusu Gazze’de yüzlerce yaralanın tedavi gördüğü Şifa Hastanesi çevresine saldırı düzenledi. Saldırı sonrası hastane ve çevresini duman bulutu kapladı.
İsrail’in Gazze’deki hava saldırıları 18 gündür devam ediyor. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin en büyük tıbbi tesisi ve merkezi hastanesi olan Şifa Hastanesi çevresine saldırı gerçekleştirdi. Yüzlerce yaralı ve hastanın tedavi gördüğü, binlerce kişinin ise sığındığı hastanenin çevresi saldırı nedeniyle yoğun duman bulutuyla kaplandı.

GAZZE'DE SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ!

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik ablukası nedeniyle yakıt bittiği için hastanelerdeki cihazlar güneş enerjisi ile çalıştırılıyor. Bazı hastanelerde ise doktorlar yaralıları cep telefonu ışığıyla tedavi ediyor.
Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beit Lahia kentinde Endonezya Hastanesi’nde dün gece yakıtın bitmesi sonucu elektrik kesildi. Hastanedeki doktorlar, çok sayıda hastanın solunum cihazına bağlı olması nedeniyle can kayıpları yaşanmasından endişe ediyor.