Bu mahalle nüfusunun 430 katı turist ağırladı

Turistlerin akın ettiği Kapadokya'da, 350 kişilik nüfusa sahip olan Soğanlı Vadisi de nüfusunun tam 430 katı turist ağırladı.

Bu mahalle nüfusunun 430 katı turist ağırladı

Turizm merkezlerinden olan Kapadokya'n ın bir bölgesi, bu sene nüfusunun tam 430 katı turist ağırladı. 

150 hane ve 350 nüfusa sahip Soğanlı'ya turist akını olduğunu belirten Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş, bölgenin 150 binden fazla turist ağırladığını ve bu turistlerden yaklaşık 13 bininin ise sıcak hava balonuyla bölgeyi havadan izlediğini söyledi.

"YÜRÜYÜŞ YOLLARI VE ALT YAPI ÇALIŞMALARI TAMAM"

Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş. "Buraya her yıl binlerce turist geliyor. Şu an 13 bin kişi bu sene sırf balona binmiş. Bu da demek oluyor ki 150 binden fazla turist bu bölgeye gezmeye gelmiş, buradaki birçok eseri de görmüşler. Bizdeki turist akını genellikle yabancı turist. Burada yaklaşık 16-17 tane tescilli, 80'e yakın da restore edilmemiş kilise var. Bunun yanında birçok şapel, şırahane ve konut olarak müştemilat da yapılmış. Bunların tamamı kaya oyması ve peri bacalarına oyulmuş. Buraların gezilmesi için yürüyüş yolları ve altyapı çalışmaları yaptık. Şuanda da ışıklandırma çalışmaları devam ediyor. İnşallah bir ay içerisinde ışıklandırma çalışması da bitecek. Bununla birlikte birçok yer gezilebilecek bir hal alacak" dedi.