Bu nasıl bir canilik! Köpeği bıçaklayarak öldürdü

Muğla'da bir cani, market önünde duran ve mahallenin maskotu olan Boris isimli sokak köpeğini bıçaklayarak öldürdü. Sessiz ve sakin huylu köpeği öldüren şahıs kaçarken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde mahallenin maskotu olarak bilinen ve sakin huylu olduğu öğrenilen Boris isimli sokak köpeği, bir cani tarafından bıçaklandı. Köpek olay yerinde kan kaybından ölürken şahıs kaçtı. O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Bitez Şah Caddesi üzerinde bulunan bir marketin önünde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, köpeğe bıçakla saldırmaya çalışan şahsı fark eden market çalışanları, onu ikna etmeye çalıştı. Elinde bulunan bıçakla market çalışanının da üzerine yürüyen şahıs, çalışanın içeri girmesi ile yön değiştirip mahallenin maskotu olan Boris isimli sokak köpeğine yöneldi. Market çalışanlarının 112 çağrı merkezinden yardım talebi esnasında şahıs önce köpeğin önüne bir şey atarak kendisine doğru gelmesini sağladı, ardından onu bıçakladı. Şahıs kaçarken, can havliyle marketin yan tarafına giden köpekse orada öldü. Mahalle tarafından çok sevilen ve bakılan köpeğin sessiz ve sakin huylu olduğu, bugüne kadar kimseye saldırmadığı öğrenildi.

Şahsın vahşice köpeği bıçakladığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. İhbar üzerine olay yerine gelen belediye pet ambulansı ölen köpeğin 5 santim bir bıçak darbesi ile yaralandığını ve kan kaybından öldüğünü bildirdi. Gözyaşları içinde pet ambulansa alınan Boris, bulunduğu yerden kaldırdı.

Emniyet güçleri şikayet üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı.