Bu sene balıkçının yüzü büyük balıktan yana gülmezken hamsi ve istavrit yüz güldürmeye devam ediyor

Kış mevsiminin gelmesi ile denizlerde bollaşan balıklar tezgahlarda yerini almaya devam ediyor. Tekirdağ'da balık tutmak için denize açılan balıkçıların kasa kasa hamsi ve istavrit ile geri dönüyor.

Bu sene balıkçının yüzü büyük balıktan yana gülmezken hamsi ve istavrit yüz güldürmeye devam ediyor

Soğuyan havaların ardından denizlerde sayıları artan balıklar balıkçıların ağlarına takılmaya devam ediyor. Tekirdağ'da tezgahları hamsi ve istavrit süslerken büyük balıkların sayısı ise oldukça az.

BU SENE HAMSİ VE İSTAVRİT YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, balıkçıların yüzünün hamsi ve istavritle güldüğünü söyledi. ''Havaların soğumasının ardından balığın artırmasını beklediklerini ifade eden Pehlivanoğlu, "Balıkçılar limana hamsi ve istavritle dönüyor. Artık büyük balıklar azaldı daha çok hamsi, istavrit gibi balıklar çıkıyor. Vatandaşlar da balıktan vazgeçmiyor. İnşallah balığın artması, hem vatandaşları hem de balıkçıları sevindirecektir." dedi.

 

Bu sene balıkçının yüzü büyük balıktan yana gülmezken hamsi ve istavrit yüz güldürmeye devam ediyor - Resim : 1

''BU SENE PALAMUT AZ''

Balıkçı Hüseyin Kalaycı da vatandaşın, lezzetinden dolayı daha çok hamsi ve istavriti tercih ettiğini dile getirdi.Bu sene palamudun az olduğunu belirten Kalaycı, "Çinekop da olmadı bu yıl. Lüfer de bir ara kendini gösterdi sonra azaldı. Artık en çok talep gören balıklar hamsi ve istavrit. Kışın bu balıklar çok lezzetli oluyor. Tezgahımızda her zaman taze balık bulunuyor." diye konuştu.

Balıkçı Hasan Erol ise havaların soğumasıyla istavrit ve hamsinin arttığını aktararak, gün geçtikçe balıkların daha da lezzetleneceğini dile getirdi.

Hamsi ve istavritin kilogramı 150 liradan satılıyor.

 

Bu sene balıkçının yüzü büyük balıktan yana gülmezken hamsi ve istavrit yüz güldürmeye devam ediyor - Resim : 2