Bu yıl kaç öğretmen ataması yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları hakkında verdiği bilgide yapılan çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bakan Tekin "Bu yıl kaç öğretmen ataması yapılacak?" sorusuna ise kabineyi işaret ederek "İhtiyacımız olan kadro miktarını Hazine ve Maliye Bakanımız ve Cumhurbaşkanımızla paylaştık. Kabine toplandıktan sonra, Cumhurbaşkanımızın nihai kararını aldıktan sonra açıklamamızı yapacağız" dedi.

Bu yıl kaç öğretmen ataması yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, A Haber'e yaptığı açıklamada, öğretmen atamalarına ilişkin bilgi verdi. Bakan Tekin, "En yakın takip eden kişi benim. Her ortamda konuştuk. Bu konudaki çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi. Tekin, "İhtiyacımız olan kadro miktarını Hazine ve Maliye Bakanımız ve Cumhurbaşkanımızla paylaştık. Kabine toplandıktan sonra, Cumhurbaşkanımızın nihai kararını aldıktan sonra açıklamamızı yapacağız." ifadelerini kullandı.

YENİ MÜFREDATA YÖNELİK ELEŞTİRİLERE TEPKİ
Bakan Tekin, cuma günü askı süresi sona erecek taslak müfredata ilişkin de açıklama yaptı. Tekin, "Gelen görüşlerin yoğunluk düzeyine bakacağız. Gelmiyor ise süreci tamamlamış olacağız. Yapıcı eleştirilere açığız ancak 'yaptırmayız' şeklindeki bir dili doğru bulmuyoruz." ifadesini kullandı.

Bakan Tekin, askı süresinin kısalığına yönelik eleştirilere de "Aceleye getirildi ifadesini kullanlara serzenişim var; biz katkı sunmaları için neredeyse yalvarma moduna geldik, buyurun gelin yapalım modunda çalıştık bize katkı sunmadılar. Hazirandan beri her ortamda bunu dile getirdim. Kasım ayı ortası hala çağrı öneri düşünce bekliyoruz dedik. Martta bir daha söyledik. Bize katkı veren bir elin parmakları kadar STK'ya teşekkür ediyorum." diyerek yanıt verdi. Tekin, müfredat kesinleşmeden ders kitaplarının basımına başlandığına yönelik iddiaları da yalanladı.