Buldan’ın organik sebzeleri tüketici tarafından yoğun ilgi ile satın alınıyor

Buldan’da yetişen yetişen organik sebzeler, Ege Bölgesindeki pazarlarda alıcıları ile buluşuyor. Buldanlı üreticiler, organik ürünlerinin pazarda yoğun ilgi ile karşılaşmasından oldukça memnun.

Buldan’ın organik sebzeleri tüketici tarafından yoğun ilgi ile satın alınıyor

Buldan'ın yüksek kesimli mahallelerinde üretilen doğal organik sebzeler, Ege Bölgesi genindeki pazarlarda piyasaya sunuluyor. Buldan’ın 1150 rakımlı kesimlerinde yetiştirilen sebzeler, Yayla Mahallesinde bulunan kapalı pazaryerinde toptan satılarak, bölge genelindeki illere gönderiliyor.

''BÖLGEDE TOPRAK, İKLİM HAVA VE SU SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN ÇOK UYGUN''

Yayla Mahallesinde sebze yetiştiriciliği yapan Mustafa Çetinkaya, her gün tarlalardan topladıkları ürünleri, Yayla Mahallesinde kurulan pazarda, toptan sebze satışı yaptıklarını belirterek “Bölgemizin toprak, iklim, hava ve suyu sebze yetiştiriciliği için çok uygun. Bölgede yetişen ürünlerin kendine has lezzeti var. Bölgemizde çilek, domates, biber, patlıcan, domates, taze fasulye, barbunya üretimi yapıyoruz.

İzmir başta olmak üzere Manisa, Aydın, Denizli, Uşak’tan çok sayıda alıcı pazarımıza geliyor. Ürettiğimiz organik ürünlerin İstanbul, Ankara ile birlikte artık dış pazarlarda da satılmasını istiyoruz. Eğer ihracata uygun şartlar sağlanırsa ihracatı da düşünmek istiyoruz. Üretimimiz çok yüksek. Rekolte anlamında iklim değişikliği ile ilk başlarda az gibi görünse de bu aylarda çok yükseldi. Üretim bir anda çok arttı. Bu konuda yetkililerimizden destek ve ilgi bekliyoruz” dedi.

Buldan’ın organik sebzeleri tüketici tarafından yoğun ilgi ile satın alınıyor - Resim : 1