Bülent Ersoy’un hayatı film oluyor! Alacağı ücret dudak uçuklattı

Türk müziğinin divası Bülent Ersoy'un hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Filmin yapım şirketi tarafından yapılan açıklamada hazırlıklara başlanıldığı bildirildi. Ersoy'un hayatını anlatan filmden 2,5 milyon dolar alacağı öne sürüldü.

Bülent Ersoy’un hayatı film oluyor! Alacağı ücret dudak uçuklattı

Müslüm, Bergen ve Dilberay'dan sonra şimdi de Bülent Ersoy'un hayatı film oluyor. Yaklaşık beş buçuk milyon izleyiciyi sinema salonlarına çekerek izlenme rekoru kıran "Bergen" filminde yapımcılığı Mine Şengöz üstlenmişti.  Mine Şengöz’ün yapımcılığını üstlendiği film için gazeteci Tuğrul Eryılmaz, psikiyatr Cemal Dindar, sosyolog Göksel Aymaz, gazeteci-yazar Gülşen İşeri, müzik tarihçisi Murat Meriç, yazar Murat Özyaşar ve yazar-dramaturg Erdinç Ulutaş’ın da yer aldığı geniş ve alanında yetkin bir danışman kadrosuyla senaryo çalışmalarına başlandı. Bülent Ersoy’un gerçek hikayesinin hiç bilinmeyen yönleriyle ilk kez anlatılacağı filmde vizyon takvimi ve oyuncu kadrosu henüz belirlenmedi. Ersoy'un hayatını anlatacak bu filmin 2024 yılında vizyona girmesi beklenirken sanatçıya film için 2.5 milyon dolar ödenecek.

"HAZIRLIKLARIMIZ BAŞLADI"
Filmin yapım şirketi Orchestra Content tarafından yapılan açıklamada, "Her anıyla sürprizli, ‘fevkaladenin fevkinde’ bir hayat, tüm yasaklara rağmen varoluşunu herkese kabul ettirmiş cesur bir sanatçı… 50 yılı aşkın sahne hayatında sayısız hit şarkıya imza atmış, London Palladium’da, Madison Square Garden’da sahne almış, Olympia’da konser vermiş, pek çok uluslararası ödül almış kusursuz bir yorumcu… 1997 yılında Japonya’da yapılan bir araştırma sonucunda sesi ‘yüzde yüz kusursuz’ bulunup, Uluslararası Montu Merid Müzik Doktoru unvanıyla ödüllendirilmiş, klasik Türk sanat musikisinden arabeske uzanan geniş bir yelpazede dinleyicinin baş tacı olmuş, hayatı ve müziği aşkla seven tutkulu bir Diva… Kendine özgü lügatiyle, doyumsuz nüktedanlığıyla öfkesini bile sevdiren, her şeyiyle konuşulan Bülent Ersoy’un muazzam hikayesini izleyiciyle buluşturmak için hazırlıklarımız başladı." denildi.