Bunlar da eksikti onlar da tam oldu... İnsanlara saldırmaya başladılar, bir kadının kulağını ortadan ikiye böldü

Verandasına gelen evcil maymun saldırgan tavırlar göstermeye başlayınca polisi arayan kadın, polisleri karşılamak için dışarı çıktığında maymun tarafından saldırıya uğradı. Kadının saçlarını yolup kulağını ikiye bölen maymun, genç kadının ailesinden biri tarafından vurularak öldürüldü.

Bunlar da eksikti onlar da tam oldu... İnsanlara saldırmaya başladılar, bir kadının kulağını ortadan ikiye böldü

Brittany Parker adlı kadın, verandasında evin içine girmeye çalışan bir maymun gördüğünde Oklahoma, Dickson'daki evindeydi. Maymun saldırganlaşınca polisi aradı. Polis geldiğinde, maymun sakinleşmişti ve Parker, polisleri karşılamak için evden ayrıldı. Aniden maymun saldırdı. Yerel haber kanalı KOKH'a konuşan Parker, "Sırtıma atladı ve kafamın üstüne indi. Avuç dolusu saçı tutmaya başladı ve yoldu. Kulağımı neredeyse tamamen kafamdan kopardı." ifadelerini kullandı.

TEHDİT ALTINDA HİSSETTİKLERİNDE SALDIRIR

Dünya Sağlık Örgütü verileri, maymun ısırıklarının hayvan ısırığı yaralanmalarının yüzde iki ila 21'ini oluşturduğunu gösteriyor, ancak maymunlar genellikle yalnızca tehdit altında hissettiklerinde veya vücut dilini, yüz ifadelerini saldırganlık olarak yanlış anladıklarında saldırır.

Bunlar da eksikti onlar da tam oldu... İnsanlara saldırmaya başladılar, bir kadının kulağını ortadan ikiye böldü - Resim : 1

280 KİŞİYİ YARALADILAR

Hayvan hakları grubu People for the Ethical Treat of Animals'a göre, tutsak primatlar 1990'dan beri bir ölümden ve 280'den fazla kişinin yaralanmasından sorumluydu ve bu da 50 primatın ölümüyle sonuçlandı.

AİLE ÜYELERİNDEN BİRİ ÖLDÜRDÜ

Maymun, Parker'a saldırdıktan sonra kaçtı, ancak aile üyelerinden biri tarafından vurularak öldürüldü. Dickson polis şefi Tim Duncan, KOKH'ye "Primatı ararken iki el ateş edildi" dedi. "Ateşler kurbanın ikamet ettiği yerden geldi. Memurlar eve geri döndüler ve kurbanın bir aile üyesinin primatı vurarak öldürdüğünü gördüler."

Bunlar da eksikti onlar da tam oldu... İnsanlara saldırmaya başladılar, bir kadının kulağını ortadan ikiye böldü - Resim : 2

KOMŞUSUNUN EVCİL HAYVANIYMIŞ

Parker, yaralarının tedavisi ve kuduz aşısı olması için Ardmore'daki Mercy Hastanesine ve daha sonra Oklahoma City'deki OU Tıbbi Travma Merkezine götürüldü. Kulağına estetik ameliyat olması gerekecek ve KOKH'a yarası nedeniyle çalışamayacağını söyledi. KOKH'un bildirdiğine göre, mahalle sakinleri maymunun bir komşunun evcil hayvanı olduğunu söyledi.

Bunlar da eksikti onlar da tam oldu... İnsanlara saldırmaya başladılar, bir kadının kulağını ortadan ikiye böldü - Resim : 3

YASA OLMASI GEREKİYOR

Primatlar evcilleştirilmiş hayvanlar olarak sınıflandırıldığından, evcil maymunlar Oklahoma'da yasaldır ve birini eyalette evcil hayvan olarak tutmak için izin gerekmez . Oklahoma'da evcilleştirilmiş olarak sınıflandırılan ve bu nedenle izinsiz sahip olunabilecek diğer türler arasında zebralar, kangurular ve develer bulunur. Parker, maymun sahibi birinin yakınında yaşayan diğer kişilerin güvenliğinden endişe duydu. Parker, yerel haber KXII'ye verdiği demeçte, "Bence bu tür hayvanları tutmak için bir tür eğitim ve sertifika almanız gerektiğini söyleyen bir tür yasa olması gerekiyor." Ayrıca kendi çocuklarının güvenliğinden de korkuyor.

Bunlar da eksikti onlar da tam oldu... İnsanlara saldırmaya başladılar, bir kadının kulağını ortadan ikiye böldü - Resim : 4

ÇOK TRAVMATİK

Parker, KOKH'a "Oğlum dışarıda oynamayı seviyor" dedi. "Çocuğumun dışarı çıkıp oynamasına izin veriyor muyum? Dışarıya her çıktığımızda bir şey tarafından saldırıya uğrayacak mıyız diye endişeleniyor muyum? Çok travmatik. Çok korkutucu."