Anne kedi ve 3 yavrusu yangından böyle kurtarıldı

Bursa'da bir saç tasarım merkezinde meydana gelen yangında dumandan etkilenen 3 yavru kedi ve annelerinin kurtarılma anları yürekleri ısıttı. Bir yavrunun daha arama çalışmaları sürüyor.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Bursa’da bir iş merkezinin çatı katında yangın meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.A.U. ve arkadaşlarının işlettiği saç tasarım merkezinde henüz nasıl çıktığı bilinmeyen yangında alevler çatı katından yükselmeye başladı. Dumanları gören vatandaşlar, durumu itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi.

Olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İş merkezinin çatı katında başlayan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri, ilk olarak iş merkezinin arka girişindeki kapının camını kırdı. 5 katlı binanın çatısındaki alevlere merdivenli itfaiye ekipleri müdahale ederken, evin içerisinde mahsur kalan anne ve 4 yavru kedi zor anlar yaşadı. Anne kedinin balkona çıkarak nefes almaya çalışması saniye saniye kameralara yansırken, 4 yavru kedi ise kendilerini korumak için sağa sola dağıldı. Üst kata oksijen tüpleriyle çıkan itfaiye ekipleri, çelik kapıyı kırıp içeri girdi.

Alevler söndürülürken, anne kedi ve 3 yavru kedi bulundukları yerden kurtarıldı. 1 yavru kedi ise saklandığı yerde bulunamadı.

Sahiplerinin kucağında aşağı indirilen kedilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, kediler sağlık kontrolü için veterinere götürüldü. Saklandığı yerde bulunamayan 1 yavru kedinin aranmasına devam edilirken, olayla ilgili tahkikat devam ediyor.