Koronaya yakalanan oğlunu boğduğu iddia edilen futbolcu yargılanıyor

Bursa'da koronavirüse yakalanan 5 yaşındaki oğlunu tedavi gördüğü sırada boğdurduğu iddia edilen futbolcunun yargılanması devam ediyor.

Oğlunu boğduğu iddia edilen futbolcu yargılanıyor

Ortaya atılan korkunç iddiaya göre Bursa'da futbolcu, koronavirüs tedavisi gören 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldürdü. Hakkında dava açılan futbolcunun yargılanması devam ediyor.

Bursa 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Cevher Toktaş (34), Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise mahkeme salonunda hazır bulundu.

Önceki savunmalarını tekrar eden sanık, "Suçsuzum. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum." dedi. Sanığın tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti, olay günü hastanede görev yapan hekimin tanık olarak dinlenilememesi nedeniyle duruşmayı erteledi.

Olay nasıl gerçekleşti?

Geçen sezon Bölgesel Amatör Ligi'nde (BAL) mücadele eden Bursa Yıldırımspor'da forma giyen Cevher Toktaş, 5 yaşındaki oğlu Kasım Toktaş'ı 23 Nisan 2020'de yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye götürmüş, çocuk hastanede Kovid-19 şüphesiyle karantinaya alınmıştı.

Bir süre sonra odadan çıkan Toktaş, çocuğunun fenalaştığını belirterek doktorlardan yardım istemişti. Doktorların kalp masajı yaparak müdahale etmesinin ardından yoğun bakım servisine alınan Kasım Toktaş, yaklaşık 2 saat sonra yaşamını yitirmişti.

Polis merkezine 4 Mayıs'ta giden Cevher Toktaş, oğlunu öldürdüğünü söyleyerek teslim olmuştu. Tutuklanan Toktaş hakkında "altsoydan akrabayı kasten öldürme" suçundan dava açılmıştı.