Bursa'da dehşete düşüren olay

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bir kaç gün önce cezaevinden çıkan C.K., çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle hastanede bulunan yengesi M.A. ile tartıştıktan sona kurşun yağdırdı.

Google Haberlere Abone ol

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde gece geç saatlerde yaşanan olay dehşete düşürdü. Cezaevinden yeni çıkan C.K. isimli şahıs, hastanede bulunan yengesi M.A. ile buluştu. M.A., eşya lazım olduğunu ve eve gitmeleri gerektiğini söyledi.

Yengesini alarak 16 AAU 728 plakalı aracıyla yola çıkan C.K., ilçeye yaklaşık 5 kilometre mesafedeki kavak ekili alana getirdi. Burada bir süre konuşan ikili, tartışmaya başladı.

Ardından tartışmanın alevlenmesiyle C.K., aracında bulunan pompalı tüfekle yengesi M.A.'ya 2 el ateş ederek olay yerinden kaçtı. Olay yerinden kaçan C.K. daha sonra M.A.'nin kız kardeşinin evine giderek yengesini vurduğunu ve ormanlık alanda bıraktığını söyledi.

M.A.'nın kız kardeşi ise hemen polis ve sağlık ekiplerini arayarak durumu anlattı. Polis ve sağlık ekipleri, kalçasından yaralanan ve olayın yaşandığı yerden sürünerek yaklaşık 150 metre giden M.A.'ya ulaştı. Yaralı halde ölüme terk edilen M.A. sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Öte yandan, pompalı tüfekle vurulan M.A.'nın eşinin cezaevinde olduğu ve eşini yengesini vuran amca oğlu C.K.'ye emanet ettiği öğrenildi. Yengesine kurşun yağdıran ve kayıplara karışan kayınbiraderi arayan polis ekipleri olayla ilgili tahkikat başlattı.